Německá zpravodajská služba se obává nové vlny krajně levicového terorismu

Německá zpravodajská služba se obává nové vlny krajně levicového terorismu

Podle zprávy o politickém extremismu, kterou vydala německá zpravodajská agentura Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV), zemi čeká nová vlna krajně levicového terorismu.

Podle zprávy německých novin Die Welt, BfV uvádí, že „intenzita násilných činů“ vzrostla a že „ se rozvíjejí teroristické struktury v levicovém extremismu“.Zpráva rovněž uvádí, že cílené zabíjení politických odpůrců již není „nemyslitelné“ v důsledku zvýšené radikalizace mezi těmi, kteří se pohybují v krajně levicových kruzích.

V několika německých státech dochází k rostoucímu trendu levicové radikalizace. Řada extremistických skupin, které jsou „stále ochotnější používat násilí“, se odštěpila od „běžnějších“ krajně levicových skupin po celé zemi. „Menší část levicové extremistické scény orientované na násilí se stále radikalizuje,“ poznamenává BfV.

Zatímco spolkové země Sasko, Berlín a Hamburk jsou už nějakou dobu horkými místy pro levicové radikály, BfV poznamenává, že v Bavorsku, Durynsku, Severozápadním Vestfálsku a Brémách se nyní objevuje rozšířená radikalizace mezi levicovými křídly.

Navzdory tomuto alarmujícímu trendu, ministr vnitra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, Herbert Reul (CDU), problém nadále bagatelizuje, přičemž argumentuje, že pravicový extremismus představuje větší hrozbu.

„Extrémní pravice je stále větší hrozbou pro naši demokracii,“ říká Reul, „ale nesmíme opomenout tento nový levicový extremismus a radikalismus.“

Andreas Geisel, berlínský senátor pro vnitřní záležitosti a člen strany Sociálních demokratů (SDP), se k situaci rovněž vyjádřil slovy: „Cílená opatření, včetně násilných činů v mnoha případech, mají zastrašit státní a soukromé subjekty – zejména policii, strany a realitní společnosti. “

Geisel dodal, že určitá odvětví na levicové extremistické scéně v Berlíně „budou i nadále jednat násilně a méně a méně brát ohled na život a důsledky těch, jež se to týká“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Německá zpravodajská služba se obává nové vlny krajně levicového terorismu

  • Němci nejsou Francouzi. V Německu nedopustí, aby odevzdali svou zemi do rukou přistěhovalců z Afriky a Asie. I když se o to Merkelová snaží, bude to mít krvavé následky. Lepší je včas tvrdě zasáhnout, než čekat na vyhrocení situace jako v USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*