Německá žena vdaná za afrického migranta tráví 3 hodiny denně na Facebooku, aby bojovala proti „nenávistné řeči“

Německá žena vdaná za afrického migranta tráví 3 hodiny denně na Facebooku, aby bojovala proti „nenávistné řeči“

Německá žena, která je vdaná za afrického migranta, tvrdí, že se snaží vytvořit z Facebooku „hezčí místo „ tím, že tráví denně 3 hodiny moderováním komentářů s „nenávistnými projevy“.

„Je 7:30 v Berlíně a budík Niny se vypne. Než vstane a udělá snídani pro svou 13měsíční dceru, která spí ve vedlejší místnosti, sáhne po telefonu,“ píše BBC.Nina je součástí „mezinárodního hnutí, které se snaží hledat a bojovat proti nenávistným projevům,“ protože si nedokáže představit, že by její dítě „vyrůstalo a četlo všechny ty věci na Facebooku“.

 

Nina, která žije v Berlíně s manželem z Ugandy, řekla pro BBC: „Být párem v tomto stále velmi bílém Německu, jsme nechráněni“.

Žena pracuje se skupinou #IAmHere, která se snaží identifikovat „rozhovory, kterým dominuje extremismus“ a v reakci na ně „zveřejňovat fakta a alternativní pohledy na vyvážení nenávisti“.

Skupina má již přes 45 000 členů a zabývá se „rasistickými, mysogynními či homofobními komentáři,“ s pomocí Facabooku, který na oplátku poskytuje skupině bezplatné reklamní kredity na podporu jejich zpráv (zatímco zakazuje konzervativce a tvrdí, že není politicky jednostranný).

Nina tvrdí, že většina její práce zahrnuje vyvracení „nenávisti“ zaměřené na „žadatele o azyl nebo protestů proti změně klimatu“.

 

(Foto: Twitter/ Diversity Macht Frei)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Německá žena vdaná za afrického migranta tráví 3 hodiny denně na Facebooku, aby bojovala proti „nenávistné řeči“

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*