Německá vláda vynaloží miliardu eur na „boj proti pravici“

Německá vláda vynaloží miliardu eur na „boj proti pravici“

Německá spolková vláda se dohodla na ohromném balíku opatření v hodnotě jedné miliardy eur na „boj proti pravici“, který v příštích letech nasměruje miliony do organizací podporujících migranty, nevládních organizací občanské společnosti, levicových aktivistů, akademických institucí a spolkových zemí.

Cílem projektu je „naučit se lépe porozumět příčinám pravicového extremismu a rasismu, reagovat na činy pravicových extremistů jako silný stát a posílit podporu demokratické občanské společnosti,“ oznámila vláda.Jak uvedl Junge Freiheit, prostředky, v průměru 250 milionů eur ročně, budou přerozděleny mezi roky 2021 až 2024.

„Katalog opatření zohledňuje názory zástupců občanské společnosti, zejména organizací zabývajících se migranty, akademické obce a spolkových zemí,“ stojí v legislativě.

Vládní výbor proti pravicovému extremismu a rasismu vyslechl před zasedáním argumenty na podporu návrhu zákona.

Podle Sociálně-demokratické strany (SPD) se výbor také rozhodl jmenovat spolkového komisaře pro boj proti rasismu, nahradit v německé ústavě termín „rasa“ a kriminalizovat antisemitské a rasistické urážky.

Spolková ministryně pro rodinné záležitosti Franziska Giffeyová (SPD) oznámila, že byla rovněž uvolněna cesta k přijetí „zákona na podporu obrany demokracie“.

Vláda tuto iniciativu zdůvodnila prohlášením, že „větší povědomí o rasismu jako obecném společenském jevu“ je nezbytné. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) pak souhlasila se zúčastněnými ministry, že „je třeba zintenzivnit boj proti pravicovému extremismu a rasismu“.

„Pravicový extremismus a rasismus, antisemitismus, nepřátelství vůči muslimům a všechny ostatní formy skupinového nepřátelství nemají v Německu místo,“ pochválil dohodu ministr zahraničí Heiko Maas (SPD).

„Tímto dáváme sílu každému, kdo tak neúnavně bojuje o to, aby pravicový extremismus neměl v naší demokracii místo,“ napsal na Twitteru.

Před zasedáním výboru se na výbor obrátilo kolem 60 většinou levicových sdružení a organizací. Organizace jako Nadace Amadea Antonia a New German Media Professionals (Neuen deutschen Medienmacher) v otevřeném dopise naléhaly na pokračování finanční podpory.

„Řekněme si to jasně: předchozí forma podpory demokracie občanské společnosti byla demotivující a bez právního základu zůstává dohodnutý vládní kompromis bez obsahu,“ uvádí se v dopise a dodává, že „zákon o podpoře demokracie“ musí být zaveden co nejdříve.

Na začátku roku si několik organizací stěžovalo na nedostatečnou podporu federální vlády. Prostředky na program „Živá demokracie“ spolkového ministerstva pro rodinné záležitosti nebyly navýšeny a zůstaly na 115 milionech eur ročně, což by vedlo k odstranění některých pracovních míst, většinou v levicových klubech. Následně se v případě Berlína do věci vložila státní správa, aby poskytla více finančních prostředků.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Německá vláda vynaloží miliardu eur na „boj proti pravici“

  • Vše se točí ve spirále. Nový fašismus v Německu musí nevyhnutelně zvítězit. Vše směřuje ke snaze Německa ovládat všechny a všechno. Ve 30. letech se NSDAP definovala jako strana pro lidi a v zájmu lidí formovala jejich myšlení tak, až to dopadlo jak víme a novodobí historici na tom nic nezmění.
    Německo je stále nebezpečnější pro Evropu a v zájmu její ovládnutí udělá cokoliv.
    Braňme se a vystupme z euronesmyslu co nejdříve.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*