Německá vláda podporuje Antifu, varuje opoziční strana

Německá vláda podporuje Antifu, varuje opoziční strana

Německá vláda podle představitelů vrcholné opoziční strany aktivně podporuje radikálně levicové skupiny, a to prostřednictvím finančních kanálů i jinak.

Antifa a další frakce „extrémní levice“ musí být odříznuty od státní podpory, aby se zpomalila jejich dynamika a zbavili bychom se jich, uvedli zástupci nacionalisticko-populistické strany Alternativa pro Německo (AfD).„My, jako strana, se je snažíme co nejlépe zneškodnit,“ řekl Vadim Derksen, šéf mládežnického křídla AfD v Berlíně „Vláda jim dává spoustu peněz. Žijí z vlády. Vláda je financuje.“

„Nejsou jen tolerováni – vláda si přeje, aby byli přítomni v boji proti ‚rasismu‘ a ‚nenávistným projevům‘. Takže se snažíme ze všech sil, abychom je prostě zneškodnili.“

Poslanec AfD Petr Bystroň tvrdí, že miliardy dolarů z daní se přelévají do krajně levicových programů, jako jsou projekty „přesídlování uprchlíků“ a aktivismus otevřených hranic.

„Je to velký byznys. Rozdělují organizacím 50 miliard eur ročně – a to je jen číslo, které přiznávají, takže můžeme odhadovat, že je to možná 100 miliard eur ročně,“ řekl Bystroň.

Tato tvrzení potvrdila poslankyně za stranu Zelených Renate Künastová, která během letošního projevu v parlamentu požadovala „zákon na podporu demokracie“ zaručující státní financování nevládních organizací a Antify.

„Abych byla upřímná, jsem unavená z toho, jak desítky let bojujeme za to, aby angažované nevládní organizace a skupiny Antify mohly dostat své peníze,“ řekla Künastová v březnu ve Spolkovém sněmu. „Rok co rok mají povoleno mít pouze pracovní smlouvy. Nevládní organizace a skupiny Antify dostávají peníze už několik let. Musí bojovat rok co rok, aby ty peníze dostali.“

V březnu německá vláda oznámila, že balík pomoci kvůli koronaviru v hodnotě 50 miliard eur bude otevřen nezávislým osobám, umělcům a dalším „kulturním pracovníkům“, jejichž program se často překrývá s programem radikální levice.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*