Německá strana AFD vyzývá k repatriaci syrských uprchlíků

Německá strana AFD vyzývá k repatriaci syrských uprchlíků

Pravicová strana Alternativa pro Německo (AFD) vyzvala k repatriaci půl miliónů syrských uprchlíků, kteří žijí v Německu a tvrdí, že válka je již téměř u konce a prezident Bašár Asad naléhavě vyzývá uprchlíky, aby se vrátili domů.                   

Minulý týden ve čtvrtek syrská armáda vyhlásila vítězství nad Islámským státem a uvedla, že osvobození posledního města džihádistů v zemi znamená kolaps jejich tříletého, tvrdého vládnutí v zemi.

OSN však tvrdí, že v mnoha oblastech boje pokračují v komplexní občanské válce, kdy byly milióny lidí zabity nebo nuceny opustit své domovy, mnoho do sousedních zemí nebo do Evropy.

Návrh AFD na repatriaci syrských uprchlíků je první od doby, kdy se strana dostala do německého dolního sněmu parlamentu, Bundestagu, po federálních volbách na proti-imigrační platformě.

Je to třetí největší strana v novém Bundestagu, ale je nepravděpodobné, že by návrh prošel, jelikož hlavní strany, včetně konzervativců kancléřky Angely Merkelové, největšího bloku, odmítli s AFD spolupracovat.AFD ve svém návrhu uvedla, že nová německá vláda by měla okamžitě zahájit rozhovory se syrskými orgány kvůli dohodě o repatriaci uprchlíků.

„Tato dohoda by měla zajistit, aby navrátilci byli přijati v Sýrii a ubytováni pouze v bezpečné oblasti,“ uvedla AFD ve svém prohlášení s tím, že Damašek musí zaručit, že nebude pronásledovat občany, kteří unikli před vojenským odvodem.

V návrhu dále stojí, že syrské děti uprchlíků v Německu by se měly nyní učit syrské školní osnovy buď se syrskými učiteli, kteří žijí v Německu, nebo učiteli vyslanými syrskou vládou pro tyto účely.

Prohlášení podepsané dvěma vůdci strany Alexanderem Gaulandem a Alicí Weidel uvádí, že syrská vláda by měla spolupracovat s Německem na financování repatriace, která by podle nich měla být pro jednotlivé uprchlíky zdarma.

Strana zelených, od níž se očekává, že se připojí k nové konzervativní koalici Merkelové, uvedla, že návrh AFD ukazuje, že strana je „nezodpovědná, nehumánní a bezcitná“.

„Žádné téma není pro vás příliš otřesné, žádný populismus není pro vás příliš špinavý. Styďte se!“ napsala politička zelených Luise Amtsbergová na svém Facebooku, když návrh komentovala.

 

(Dailymail/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Fabrizio Bensch / Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*