Německá stanice zveřejnila mapu zobrazující Krym jakou součást Ruska

Německá stanice zveřejnila mapu zobrazující Krym jakou součást Ruska

Německý televizní kanál odvysílal dokument, ve kterém ukázal Krym jako součást Ruska, i když byla německá kancléřka Angela Merkelová hlasitým kritikem znovusjednocení regionu s Ruskou federací.

Dokumentární film „Siberia Total“, odvysílaný německou stanicí 3sat, zobrazoval mapu, která označila Krym stejnou barvou jako Rusko, což naznačuje, že se jedná o stejnou zemi. Mapa Ruska, včetně Krymu, je viděna v časech 2:30 a 15:05.V dokumentu je německý dokumentární filmař Dave D. Leins, který cestuje na východ Ruska.

Rozhodnutí zmapovat poloostrov Krym jako ruské území (ať už to bylo provedeno účelově nebo ne) přichází poté, co německá kancléřka Angela Merkelová kritizovala toto znovusjednocení, když uvedla, že Moskvě neprojde anexe Krymu. Merkelová také podpořila evropské sankce, které byly na Rusko v této věci uloženy.

Merkelová také v té době říkala, že „každý výsledek přes 90 procent na tomto světě musí být viděn se skeptizmem… samozřejmě s výjimkou její volby do předsednictví strany, s odkazem na skutečnost, že 96,77 procent obyvatel Krymu hlasovalo v referendu uspořádaném v březnu 2014 pro sjednocení s Ruskem.

Mezitím, agentura Bloomberg v červnu zaujala neutrální postoj, když ukázala, že Krym není ani ruský ani ukrajinský. Mapa vyvolala reakci ukrajinského velvyslanectví v USA, které uvedlo, že Bloomberg by neměl „hrát ruské agresivní hry a propagandu.“

Screenshot z dokumentárního filmu kanálu 3sat „Siberia Total“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*