Německá policie obviněna z utajování toho, co věděla o zabijákovi na vánočních trzích

Německá policie obviněna z utajování toho, co věděla o zabijákovi na vánočních trzích

Nové dokumenty naznačují, že německá policie věděla mnohem více o hrozbě, kterou představoval tuniský Anis Amri, než prvně tvrdila.                   

Dne 19. prosince, Amri zavraždil polského dopravce a ukradl jeho vozidlo, které později použil k útoku na vánočním trhu v německém hlavním městě.

Tunisan, který používal více identit, když obelstil systém v Německu, měl již zamítnutou žádost o azyl a dokonce byl předmětem vyhoštění, než spáchal útok.

On byl rovněž napojen na radikální islám a měl spojení s více trestnými činy – ale policie ukončila své tajné sledování tohoto nebezpečného migranta v září roku 2016, údajně pro nedostatek důkazů o hrozbě.

Nicméně, deník Irish Times informoval, že berlínská stanice RBB měla k dispozici dokumenty, které uváděly, že místí státní kriminální policie  (Landeskriminalamt nebo LKA) považovala falešného žadatele o azyl za stále větší hrozbu pro veřejnou bezpečnost krátce předtím, než učinila toto rozhodnutí.

Deník cituje zprávu ze srpna roku 2016, která popisuje Amriho, že představuje „rostoucí násilnou hrozbu,“ poté, co úřady zrušily sledování jeho tuniského mobilního telefonu.

Hans-Christian Ströbele, politik zastupující německou opoziční Stranu zelených, uvedl, že „je nyní přesvědčen, že mohlo být útoku zabráněno. Musíme zahájit plné parlamentní vyšetřování tohoto případu.“

Berlínský ministr vnitra Andreas Geisel tvrdí, že o nových dokumentech nic neví, ale údajně přiznal, že se vynořují pochybnosti o verzi události, kterou policie předložila. Místní politici požadují úplné federální vyšetřování, aby se zjistilo, zda policie lhala co se týče selhání při zabránění útoku.

Tato zpráva se objevila jen několik dní poté, co deník Bild Am Sonntag uvedl, že ministr vnitra pro Severní Porýní-Vestfálsko Ralf Jäger byl informován, že „Amri představoval hrozbu teroristického útoku,“ ale osobně zasáhl, aby se zabránilo jeho deportaci.

Jäger také byl obviněn z toho, že byl klíčovou postavou ve snaze zakrývat masové sexuální napadání migrantů v Kolíně nad Rýnem na Silvestra v roce 2015.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*