Německá policie bude vyšetřovat své příslušníky, kteří informovali o sexuálních útocích v Kolíně nad Rýnem

Německá policie bude vyšetřovat své příslušníky, kteří informovali o sexuálních útocích v Kolíně nad Rýnem

Německá policie údajně zahájila vyšetřování policistů, kteří médiím prozradili interní zprávy o hromadném obtěžování a silvestrovských útocích v Kolíně nad Rýnem. Německý tisk se dozvěděl o odporných sexuálních útocích až čtyři dny po incidentu.

Podle německého deníku Süddeutsche Zeitung, policie Kolína nad Rýnem nedávno zahájila šetření s cílem najít ty, kteří rozšířili „tajné“ informace bez dovolení. Úřady chtějí za každou cenu zjistit, jak se interní policejní hlášení dostaly na veřejnost.

„V současné době probíhá sběr materiálů a policie vede vnitřní vyšetřování,“ řekl mluvčí prokuratury Kolína nad Rýnem deníku Süddeutsche Zeitung.

Ilustrační obrázek Foto: Sueddeutsche.de
Ilustrační obrázek Foto: Sueddeutsche.de

Policie Kolína nad Rýnem se snažila oklamat veřejnost, dokud informace informátorů neunikly do médií, informoval německý deník Deutsche Wirtschafts Nachrichten (DWN). Popisujíc vyšetřování případu jako „absurdní opatření“, deník dodal, úřady zřejmě nemají nic důležitějšího na práci než pátrání po informátorech. „Bez úniků od policie, rozsah těchto orgií by se nikdy nedostal na veřejnost,“ zdůraznil deník.

Podle DWN, policista, který odhalil skutečnosti o průběhu silvestrovských oslav v Kolíně nad Rýnem, nijak policii nepoškodil. „Reálné škody způsobili ti, kteří vyprávěli pohádky a prezentovali realitu ve zkreslené podobě. Tím nejen poškodili policii, ale i veřejnost,“ stojí v článku s tím, že informátor, který odhalil veřejnosti útoky v Kolíně nad Rýnem je vlastně skutečný „hrdina.“

Přes 1200 lidí padlo za oběť při silvestrovských útocích ve čtyřech německých městech, více než polovina z nich byla sexuálně napadena, uvedl ve své zprávě k regionálnímu parlamentu německý ministr vnitra Ralf Jager. V souvislosti s touto vlnou kriminality bylo identifikováno 30 podezřelých, 25 z nich původem z Maroka a Alžírska. Podle uniklé zprávy federální policie citované v německých médiích, k podobným útokům, které se na Silvestra staly v Kolíně nad Rýnem, došlo v dalších 12 německých státech. Místní vyšetřovatelé uvedli, že útoky představují „novou formu trestné činnosti.“

Policejní šéf Kolína nad Rýnem Wolfgang Albers odstoupil týden po incidentu, zatímco „Křesťansko-demokratická unie Angely Merkelové navrhla přísnější tresty pro migranty, kteří se dopustili trestného činu- včetně urychlení jejich deportace. Poté, co incidenty vyvolaly novou vlnu kritiky policie a ministerstva vnitra, Jager uvedl, že jeho ministerstvu se podařilo situaci skutečně posoudit až několik dní po útocích v Kolíně nad Rýnem a dalších městech, vzhledem k rostoucímu počtu stížností.

„Ministerstvo nemá co skrývat. Vše by mělo být na stole,“ citoval jeho slova deník Rheinische Post.

Německo může letos dovolit příchod 1,5 miliónům uprchlíků- v loňském roce počet činil 1,1 miliónu. Země se chystá vyčlenit desítky miliard eur pro migranty v rámci ubytování, integrace a jazykových kurzů.

Německo není jedinou evropskou zemí, která na Silvestra čelila sexuálním útokům- podobné útoky byly také hlášeny v Rakousku, Švýcarsku a Finsku.

 

 

InfoWars/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

Komentář “Německá policie bude vyšetřovat své příslušníky, kteří informovali o sexuálních útocích v Kolíně nad Rýnem

  • Měli by je asi vyšetřovat na psychiatrii, když chtějí chránit a sloužit dalším novým 1,5milionů uprchlíkům!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*