Německá národní televize útočí na Polsko v novém propagandistickém dokumentu

Německá národní televize útočí na Polsko v novém propagandistickém dokumentu

Německo-francouzský kanál Arte před dvěma týdny zveřejnil dokument, který podporuje polskou opozici a „vizi“ Evropské unie. Arte je společnost vlastněná německými státními vysílači ARD a ZDF.

Dokument, nazvaný Polen vor der Zerreiß (Polsko před utrpením), napadá polskou vládu tím, že uvádí, že v zemi končí demokracie.

Hlavním tématem dokumentu je poslankyně a členka stávající opoziční strany Občanské platformy Róża Thun. Ta otevřeně podporuje další evropskou integraci a je také členkou skupiny Spinelli: levicová skupina v Evropském parlamentu s eurokratem Guyem Verhofstadtem.

Ona tvrdí, že Polsko se stane diktaturou, pokud bude pokračovat svým současným směrem a dále tvrdí, že bude proti tomu bojovat. Německý dokumentární film se zcela zaměřuje na polskou vládnoucí stranu Právo a spravedlnost.

Demokraticky zvolená strana, která nechce přijímat migranty a odráží vůli lidu díky tomu, že získala velký mandát v posledních volbách, je v průběhu celého dokumentu napadána.

Polsko je líčeno jako země, ve které jsou brutálně potlačovány protivládní protesty policií a vládou, která je v rukou vůdce strany Jarosława Kaczyńského.

Není náhodou, že polská poslankyně Evropského parlamentu a opoziční členka pracuje společně s německými státními médii: polská vládní strana je v konfliktu s oběma. Strana Práva a spravedlnosti neakceptuje migrační kvóty EU a přemýšlí, že požádá Německo o odškodnění z druhé světové války.

Dokument vyvolal silné emoce v konzervativním polském tisku. Deník Daily Fakt označuje dokument jako kontroverzní a shrnuje názory mnoha polských uživatelů na internetu.

„Ostuda, takový výsměch, který nebyl nikdy viděn, píše jeden z uživatelů na internetu,“ jehož deník cituje. „Proč veřejný německý televizní program ukazuje veřejností financovaný proti-polský propagandistický film s polskou poslankyní v hlavní roli? Ptá se další čtenář.

 

(Voiceofeurope/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*