Německá lékařská rada bije na poplach kvůli zahraničním lékařům, jejichž pochybení stojí životy pacientů

Německá lékařská rada bije na poplach kvůli zahraničním lékařům, jejichž pochybení stojí životy pacientů

Lékařské úřady v Německu bijí na poplach kvůli mezerám v odborných znalostech lékařů, kteří nepocházejí z Evropy a ohrožují podle nich kvalitu péče o pacienty.  

Nekompetentnost zahraničních lékařů stojí podle lékařského sdružení Vestfálsko-Lippe životy, protože okresní úřady mohou testovat pouze jazykové dovednosti zahraničních rekrutů a nesmí kontrolovat jejich odborné schopnosti.

Míra selhání lékařů, kteří absolvují jazykové testy v regionu, je 50 procent, informoval prezident sdružení Theodor Windhorst, který uvedl, že testy odhalily „extremní technické nedostatky“ u kandidátů, u kterých nemůže rada Vestfálsko-Lippe jednat, kromě zvýraznění jejich jazykových problémů.

„Je to pro nás trnité křoví, že nemáme dovoleno přijmout nějaká opatření, pokud zjistíme nedostatky v jejich profesionálních schopnostech,“ řekl místním médiím s tím, že takové mezery v dovednostech již v okrese stály životy pacientů a že to bylo dokázáno soudními rozhodnutími.

Neue Westfälische například poukázal na případ, kdy zemřelo dítě během porodu v nemocnici ve Vestfálsku-Lippe z důvodu zjevného nedostatku lékařských znalostí, které ukázal gynekolog, který byl kvalifikován v Libyi.

Přestože dostal podmíněný trest za vraždu z nedbalosti, lékař podle deníku pokračuje v práci v jiné německé nemocnici.Poukázal také na druhý případ, kdy člověk, který byl silně pod vlivem alkoholu, zemřel na krvácení do mozku, poté, co byl hospitalizován v sanitním zařízení a odeslán na psychiatrii.

Lékařská asociace Vestfálsko-Lippe zdůraznila, že jak člověk zodpovědný za péči na pohotovosti, tak psychiatr, jsou lékaři „se zahraničními tituly (mimo EU) a pochybnou znalostí německého jazyka.“

Komentujíc incidenty, Neue Westfälische uvedl, že nemá v úmyslu „vyvolat obecné podezření“ u mimoevropských lékařů – bez nichž by podle něj „naše lékařská péče byla nepředstavitelná a nežádoucí“.

Ale deník uvádí: „Je nepřijatelné, že náznaky nedostatku technických dovedností v jazykových testech jsou ignorovány z formálních důvodů, jak bylo v praxi odhaleno.“

„Pokud se v jazykových testech pro zahraniční lékaře objeví opodstatněné pochybnosti o dostatečné odborné kvalifikaci zkoušeného, musí existovat byrokratické mechanismy, které by se na tyto pochybnosti podívaly a prozkoumaly je, aby se posílila důvěra mezi pacientem a celkovou lékařskou profesí,“ uzavřel Neue Westfälische.

Šetření deníku Sunday Telegraph v roce 2012 odhalilo, že tři čtvrtiny lékařů, kteří byli v Británii vyhozeni, byli vyškoleni v zahraničí, přičemž zahraniční lékaři byli pětkrát častěji vyhozeni nebo suspendování z lékařského rejstříku než ti, kteří byli vyškoleni ve Velké Británii.

Indie byla země s největším počtem lékařů, kteří byli vyhozeni nebo suspendováni, po ní následovala Nigérie a Egypt, podle údajů získaných deníkem za pomocí žádosti o svobodě informací.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:Factum/Archiv)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*