Německá knihovna pálí knihy, které nejsou politicky korektní

Německá knihovna pálí knihy, které nejsou politicky korektní

Většina lidí věří, že Západ je útočištěm svobody a liberální demokracie, a že všechny hrůzné věci, které jsme udělali, jsou dávno minulostí. Toto přesvědčení se týká především otázek, jako je cenzura. Veřejnost má tendenci si myslet, že omezení svobodného projevu je něco, co udělali prudérní a úzkoprsí konzervativci během éry McCarthyho, nebo si možná vzpomenou na pálení knih za nacistického Německa. Nicméně, cenzura je stále naživu a používaná dodnes, jen pod jiným názvem: politická korektnost.

Kurt Nimmo z Infowars.com nedávno informoval o přeloženém německém článku, který uvedl, že německá knihovna likviduje některé knihy.

cenzura paleni knih

Více než 3000 knih z Městské knihovny v německém městě Bad Durrheim bylo zničeno, poté, co byly označena jako politicky nekorektní.

Podle Ronalda Tichého, předsedy nadace Ludwig-Erhard-Foundation a bývalého redaktora zpravodajského časopisu Wirtschaftswoche, se čistka zaměřila na autora knih Ericha Kästnera a další, kteří používali „nekorektní“ slova jako „negr“ a „cikán“.

Kästner je autorem řady populárních knih, včetně “The Flying Classroom,” “Pünktchen und Anton,” a “Lottie and Lisa.”

Kästner získal v roce 1960 medaili Hanse Christiana Andersena za svou autobiografii “Als ich ein kleiner Junge war.“ Byl také zvolen předsedou PEN centra v západním Německu.

Podle Tichého, se Kästnerovy knihy dostaly na stejnou rovinu, jako neslavné pálení knih nacisty, kteří vyplenili německé intelektuální spisy, aby zabránili jakékoliv formě vlastního myšlení.

Takže nejen, že Kästnerova díla byla pálena nacisty, ale jsou opět páleny kvůli slovům, které byly napsány v době, která nebyla tak citlivá, jako je ta naše. Oni v podstatě trestají zesnulé autory, aby neurazili jejich budoucí čtenáře.

Ale nemyslete si, že se něco takového nemůže stát např. v Americe. Politická korektnost si již razí cestu do naší literatury. Jen před několika lety se jeden profesor snažil publikovat nové vydání Huckleberryho Finna s odstraněním veškerého pestrobarevného jazyka. Nedávno, autorka horrorů Anne Riceová upozornila na PC trendy v dnešním knižním světě.

Myslím si, že stojíme před novou érou cenzury, ve jménu politické korektnosti. Ve světě knih existují síly, které chtějí ovládat psaní z hlediska toho, kdo má právo o čem psát. Někteří dokonce obhajují větší cenzuru starších děl, používající slova, která se nyní považují za zcela nepřijatelná. Někteří kritizují romány týkající se znásilnění. Někteří argumentují, že bílí romanopisci nemají právo psát o barevných lidech; a křesťané by neměli psát romány zahrnující Židy, či o tématech s nimi souvisejících. Myslím si, že je to cesta do pekel.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Německá knihovna pálí knihy, které nejsou politicky korektní

  • Pálením knih to vždycky začíná, otázkou je co je to „nová“ politická korektnost… Co bude onou politickou nekorektností o níž ve skutečnosti v nejbližší době půjde a v čím jméně. Jak je vidět, lidstvo se nedokáže poučit téměř z ničeho. Cesta z toho je jen jedna, ale moc není reálná, totiž poskytnout všem lidem HLUBOKÉ především historické vzdělání a ne pohodlné zkratky, co nabízí zvláště dnešní školy a konec konců i main stream nejen u nás. Pokud je pravdou, že „elity“ chtějí to nejlepší pro lidstvo – ale podle sebe – pak Pán Bůh s námi a zlé pryč. Konec konců ty „elity“ nejsou nic jiného než lidi, co mají politickou (a tím finanční) moc nebo něco jedno udělali (bez ohledu na skutečný přínos lidstvu) a jsou tím pádem „slavní“ a hlavně v novinách, TV a na internetu.
    Rok 1984 se přiblížil a probíhá a my jako správní občané jsme si toho téměř ani nevšimli … Schovávejte knihy a učte se je nazpaměť nebo zůstane jen vše korektní a schválené oficiálně. Nezůstanou ani knihy Julese Verna, učí nejen uvažovat, ale i touze po svobodě a spravedlnosti. Nezůstanou nezkomolená díla A. Dumase jako Tři mušketýři a Hrabě Monte Cristo … Téměř v každé skvělé knize najdete pro tyto paliče nekorektní texty… Jak mohl třeba člověk psát o lišce Bystroušce, kocouru Mikešovi! Vždyť nejsme zvířata – nebo jsme ?? Měl teda Darwin pravdu?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*