Německá evangelická církev posílá záchrannou loď pro migranty ve Středomoří

Německá evangelická církev posílá záchrannou loď pro migranty ve Středomoří

Německá evangelická církev (EKD) uvedla, že má v úmyslu založit organizaci na záchranu migrantů a poslat loď do Středozemního moře, aby přivezla africké migranty do Evropy.

„Chceme poslat loď,“ řekl biskup Heinrich Bedford-Strohm, předseda rady evangelické církve v Německu. Církevní rada „na svém nedávném zasedání rozhodla o založení sdružení, ve kterém by církve, instituce a dobrovolníci chtěli co nejrychleji zapojit další loď do záchranné operace.“„Dokud se lidé usilující nalézt ochranu ve Středomoří topí a vládní akce selhávají, uděláme vše, co je v našich silách, na podporu civilních záchranných služeb,“ uvedl biskup s odvoláním na „děsivé záznamy“ o selhávání zachraňovat migranty na moři.

EKD je federace zahrnující dvacet luteránských, reformovaných a sjednocených protestantských církví a denominací v Německu, které tvoří drtivou většinu protestantů v zemi.

Myšlenka odeslání vlastní lodi byla projednána loni v červnu při setkání protestantských církví v Dortmundu, největšího každoročního shromáždění německých protestantů. Cílem usnesení EKD je učinit z této diskuse realitu.

„Posíláme jasnou zprávu,“ řekl Bedford-Strohm a dodal, že tato loď je součástí diakonického sociálního poslání církve.

Bez ohledu na to, proč jsou lidé ve smrtelném nebezpečí, existuje povinnost pomoci, řekl Bedford-Strohm. „Potřeba nemá státní příslušnost. Církev není politickým aktérem, ale diakonickým hercem.“

Po oznámení rozhodnutí EKD, Světová rada církví citovala Tareqa Alaowse, představitele hnutí SEEBRÜCKE financovaného Georgem Sorosem, který požaduje masivní závazek k bezpečným migračním trasám.

„Všichni lidé musí mít právo svobodně se pohybovat a přicházet bezpečně a legálně do Evropy,“ řekl Alaows. „Zachránění lidé musí být všichni okamžitě převezeni do bezpečného přístavu. Pouze v Německu existuje více než 90 obcí ochotných přijmout další uprchlíky.“

EKD a další skupiny vyzvaly federální vládu a všechny politické vůdce v Evropě, aby vytvořili celoevropský distribuční mechanismus pro migranty zachráněné Evropskou unií.

„Lidé Libye nemají jinou možnost než prchnout přes Středomoří, aby dosáhli bezpečí,“ řekla Barbara Held, vedoucí provozu nevládní organizace Sea-Eye. „Na přeplněných lodích se ocitají v extrémně nebezpečné situaci, ale naděje, že toto nebezpečí přežijí, je větší než vyhlídka, že nikdy neuniknou z pasti libyjských internačních táborů.“

Zúčastněné organizace trvají na tom, že v Libyi nesmí docházet k repatriaci, ale že všichni migranti by měli být přepraveni do Evropy.

 

(Lékaři bez hranic zachraňují migranty u břehů Libye @MSF_Sea / Twitter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Německá evangelická církev posílá záchrannou loď pro migranty ve Středomoří

  • Opět Němci ničí Evropu 2× se jim to nepovedlo ale ted dokonáno jest .Kam jako půjdeme my ?????

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*