Německá armáda vyhazuje „pravicové populisty“ ze svých řad

Německá armáda vyhazuje „pravicové populisty“ ze svých řad

Německá armáda se již po dlouhou dobu vědomě snažila zbavit se svých vojáků, kteří jsou nositeli neonacistických sympatií. Nedávné tvrzení řady významných německých zpravodajských portálů však naznačují, že armáda se nyní zaměřuje na vojáky, kteří podporují národní populistickou stranu Alternativa pro Německo.Několik vyšetřování potvrdilo, že Bundeswehr nyní začal rozšiřovat okruh jednotlivců, které považuje za „neschopné sloužit v ozbrojených silách,“ což také zahrnuje „sympatizanty Alternativy pro Německo (AFD) a maďarského premiéra Viktora Orbána,“ píše italský deník Il Giornale.      

Podle německého deníku Der Spiegel, asi 64 propuštěných vojáků bylo členy protimigračního hnutí Generace Identity.

Generace Identity je již dlouhou dobu pod dohledem německých bezpečnostních služeb a v minulosti byla kvůli své nacionalistické politice obětí policejních razií. V Rakousku byla organizace obviněna z vytvoření „mafiánské“ organizace, ale později byla osvobozena od veškerých obvinění po soudním procesu v roce 2018. Skupina byla také zakázána na Facebooku.

Bundeswehr také údajně propustil dalších 64 vojáků, kteří byli členy takzvaného hnutí Reichsburger, hnutí, které neuznává současnou německou Ústavu a které prý idealizuje historický německý stát z 19. století.

Mnozí srovnávali hnutí Reichsburger s tím, co některé země společenství národů a Amerika označují za „suverénní hnutí občanů“. Hnutí bylo předmětem řady razií německých bezpečnostních sil. V lednu roku 2017 byli dva podezřelí ze skupiny zatčeni kvůli obvinění z plánování násilných útoků proti policejním úředníkům, migrantům a Židům.

Obrovský růst hnutí Reichsburger loni oznámila německá zpravodajská agentura BfV. Zpravodajské zprávy naznačují, že počet členů vzrostl z 10 000 v roce 2016 na více než 16 500 do konce roku 2017.

Anonymní zdroj řekl deníku Der Spiegel, že přinejmenším 450 případů propuštění bylo kvůli „krajně pravicovému extremismu“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*