Německá armáda se připravuje na „potenciální“ zhroucení Evropské unie do roku 2040

Německá armáda se připravuje na „potenciální“ zhroucení Evropské unie do roku 2040

Evropská unie by se mohla zhroutit v příštích několika desetiletích, podle uniklé důvěrné zprávy německých ozbrojených sil, které se zabývají možnými budoucími trendy v Evropě.  

Tajný strategický dokument s názvem „Strategická perspektiva 2040“ vytvořila německá armáda spolu s Bundeswehrem, aby představila možné scénáře v nadcházejících letech a na 102stránkovém dokumentu se uvádí, že rozpad EU je jedním z nich.

Plánovací kancelář Bundeswehru, která tento dokument sepsala, předkládá řadu politických trendů, které by mohly opustit od rozšiřování EU, zastavit globalizaci a dokonce vidět více členských zemí EU zřeknout se svého členství v politickém bloku, píše deník Kronen Zeitung.     Konečný výsledek scénářů by podle autorů mohl „dramaticky změnit“ současnou politiku a bezpečnostní situaci v Evropě.

Jedním z nejvýraznějších trendů v průběhu migrační krize je neochota středoevropských a východoevropských států přijmout obrovské množství migrantů navzdory příkazům z EU.

Země jako Maďarsko a Polsko jasně uvedly, že nemají zájem o masovou migraci a někteří vůdci, jako je maďarský premiér Viktor Orbán přímo obhajovali historické evropské křesťanské tradice a hodnoty.

Scénář ve zprávě nazvaný „Západ na východ“ se zabývá obavami potenciálního rozdělení východoevropských členských států, podle něhož by mohly zastavit integraci do EU a uvádí, že by se i další země mohly připojit k novému „východnímu bloku“.

Ve zprávě se také uvádí, že „extremismus“ by mohl časem narůstat.

Jak pravicový, tak i levicový extremismus se zvýšil v důsledku migrační krize s tím, že se ve Francii odhalily krajně pravicové spiknutí zaměřené na politiky a masivní nárůst levicového radikalismu a násilí, kvůli kterým byly zraněny stovky policistů na nedávném summitu G20 v Hamburku.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Fabian Bimmer / Reuters)
Loading...

Podobné články