Německá AfD odsoudila krok Merkelové vyhostit kvůli otravě Skripala ruské diplomaty

Německá AfD odsoudila krok Merkelové vyhostit kvůli otravě Skripala ruské diplomaty

Opoziční strana Alternativa pro Německo (AfD) kritizovala rozhodnutí německé kancléřky Angely Merkelové vyhostit ruské diplomaty, aniž by se nejprve podařilo získat důkazy, že se na tom Rusko opravdu podílelo.         

Opoziční strana odsoudila vládu Angely Merkelové za rozhodnutí vykázat ruské diplomaty za údajné zapojení Ruska v otravě Skripala a jeho dcery Julie v Anglii.

Strana prohlásila, že Německo by mělo mít nezvratné důkazy o ruské angažovanosti a že neopodstatněné jednání vůči Rusku poškozuje Německo.

„Německo nemá co získat a má hodně co ztratit, pokud se nechá vtáhnout do nové studené války chátrou podněcovatelů a záměrně blokuje diplomatické kanály,“ řekl podle agentury Reuters jeden z vůdců AfD Alexander Gauland.

Existuje shoda mezi stranou Křesťanské demokratické unie (CDU) Angely Merkelové a Sociální demokratickou stranou (SPD), že by Německo mělo zaujmout tvrdý postoj k Moskvě kvůli takzvanému Skripalově připadu.Ale Gauland tvrdí, že německá vláda, poháněna falešným smyslem solidarity, staví své činy na základě pouhého podezření.

„Tvrzení britské vlády jsou neprokázané,“ uvedl ve svém prohlášení citovaném agenturou Reuters. „Ministr zahraničí Heiko Maas na rozdíl od ostatních států EU neprokázal žádnou kuráž v otázce britských domněnek a jednal proti německým zájmům,“ dodal.

Maas, člen SPD, otevřeně vyjádřil podporu vyhoštění ruských diplomatů. Nicméně, ne všichni jeho straníci s ním souhlasí.

Matthias Platzeck, bývalý vůdce SPD a šéf německo-ruského fóra uvedl, že skákat na závěry bez důkazů „rozhodilo u mnoha lidí“ chápání zákonů a demokracie.“ Zdůraznil také, že musí být nejprve předložen důkaz proti Rusku.

V parlamentních volbách, které se konaly dne 24. září 2017, AfD vstoupila do německého parlamentu, což z ní činí třetí největší stranu a největší opoziční stranu v Bundestagu.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Německá AfD odsoudila krok Merkelové vyhostit kvůli otravě Skripala ruské diplomaty

  • Fandím všem Němcům, kteří se umí postavit proti počínání Merklové a jejím spojencům. Každá nerovnováha se musí zvrátit. Myslím, že v Německu už jsou náznaky tohoto zvrácení.

  • V Evrope sili odpor obcanu k fasistickemu, prolhanemu zlocinci USA, ktere okupuji Nemecko, stavi tam zakladny s atomovymi zbranemi, bombarduji odtud arabske zeme, vyzbrojuji teroristy a delaji si v Nemecku co chteji! Prostrednictvim GroKo zabranili lokajove a ritolezci USA a EU komise novym volbam a tak potlacili svobodne vyjadreni obcanu Nemecka, kteri tuto slepenou vladu zradcu a skudcu Nemecka odmitaji!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*