Němci možná budou muset pracovat až do 70 let, aby zaplatili stovkám tisíc uprchlíků sociální podporu

Němci možná budou muset pracovat až do 70 let, aby zaplatili stovkám tisíc uprchlíků sociální podporu

Jaké jsou náklady na masovou migrační vlnu v Evropě a zejména v Německu – v zemi, jejíž vůdkyně Angela Merkelová prohlásila „Uprchlíci vítejte“ v osudném létě roku 2015, což způsobilo prudký nárůst přílivu ekonomických migrantů a žadatelů o azyl?       

Stručná odpověď je – to přesně nevíme, ale jsou bolestivě vysoké a nadále stoupají.

V únoru roku 2016 profesor Matthias Lücke z Kielské univerzity vypočítal náklady ve výši 25,7 miliard eur pro německé daňové poplatníky. Náklady by v roce 2017 vzrostly na 37 miliard eur a do roku 2022 na 55 miliard eur.O pouhých 5 měsíců později vypočítal jiný ekonom Dr. Bernd Raffelhüschen celkovou částku dluhu, který by měli zaplatit většinou Arabové – 70% nekvalifikovaných migrantů – na 1,5 biliónů eur za jejich pobyt v Německu.

V únoru 2017 vlastní ekonomický poradce Angely Merkelové Hans-Werner Sinn varoval, že celkové náklady by mohly dosáhnout 240 miliard eur, tedy téměř 10% celkového HDP Německa v tomto roce. A tentýž rok vyšla studie, která ukázala, že tito „uprchlíci“ nečekají na to, než v jejich zemi skončí válka, ale plánují trvalý pobyt v Evropě.  

To bude nepochybně znamenat značnou zátěž pro poměr závislosti – ti lidé, kteří pracují na ty, kteří nepracují a žijí ze státní podpory – což nutí německé důchodce pracovat déle a zvýšit daně pro všechny Němce.

Mějte na paměti, že ekonomika již zpomaluje a že 15% starších lidí a důchodců jsou nyní považováni za žijící na hranici chudoby, podle DW.com.

Takže ekonomický účet za udržování přílivu nekvalifikovaných, nevzdělaných migrantů do Německa je vysoký a nadále stoupá, protože každým rokem jich přibývá více a dokonce rostou i oficiální odhady.

Problémem pro většinu Evropy je to, že to, co se děje v Německu, se stane všude a je to jen začátek – migrace je na rekordních úrovních a nezastaví se, dokud naší vůdci nenajdou rychlé řešení. Modleme se, aby to bylo dříve, než bude pozdě.

(Ilustrační obrázek AP Photo/Petros Giannakouris)
Reklama

Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Němci možná budou muset pracovat až do 70 let, aby zaplatili stovkám tisíc uprchlíků sociální podporu

  • Je zajímavé, že teď dle Marakéšské úmluvy nám sem budou cpát černochy, kteří se okamžitě z nelegálních migrantů stanou legálními a budou mít nevídané výhody. Vždyt neutíkají před válkou. Teď už ta povídka neplatí o strádajících lidech a dětech ve válce . Co to s námi hrají za betla. A ticho po pěšině. V mediích se o tom nemluví a nebo se to zakecává, že to nic neznamená- Znamená a moc. Zase je to násilná sprosťárna vůči našemu národu. Který náš zrádce to zase propaguje ?

  • Němci si za to mohou sami. Nemuseli znovu volit Merkelovou, když už bylo vidět, jak sem zve tu špínu. My se musíme zachránit tím, že nebudeme tupě poslouchat Německo a USA prostřednictvím EU.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*