„Nemá nic společného s podporou nebo demokracií“: Roger Waters odsoudil „humanitární“ koncert pro Venezuelu

„Nemá nic společného s podporou nebo demokracií“: Roger Waters odsoudil „humanitární“ koncert pro Venezuelu

Vypadá to, že ve Spojených státech existují lidé, kteří mají svůj vlastní rozum a nenechají se strhnout americkou válečnou propagandou.        

Bývalý frontman kapely Pink Floyd Roger Waters odsoudil koncert Richarda Bransona na podporu Venezuely a označil ho za podvod. Varoval také fanoušky a umělce, kteří „se pustili dolů zahradní cestou, která končí změnou režimu“.Bransonův koncert „Venezuela Aid Live“ nemá nic společného s potřebami venezuelského lidu, nemá nic společného s demokracií, nemá nic společného se svobodou a nemá nic společného s pomocí,“ řekl Waters ve zveřejněném videu.

 

Hudebník a politický aktivista rozcupoval západní mediální pokrytí, v němž se Venezuela stala obětí humanitární krize vytvořené socialismem. „Neexistuje žádná občanská válka, žádný chaos, žádné vraždy, žádná zjevná diktatura, žádné masově věznění opozice, žádné zakazování tisku,“ pod vedením Nicolase Madury uvedl Waters s odkazem na své přítele „v terénu“ Caracasu, jenž mu to potvrdili.

Koncert Venezuela Aid Live proběhne v pátek v kolumbijském pohraničním městě Cucuta. Branson oznámil, že cílem je shromáždit 100 miliónů dolarů na nákup jídla a léků pro Venezuelany, kteří trpí deprivací socialismu – nebo kvůli americkým sankcím, podle toho, kterou variantu příběhu člověk preferuje.

Waters vůči Bransonovi vyjádřil zvláštní pohrdání a uvedl, že tento magnát se nechal koupit americkou propagandou. Bransonův mluvčí řekl deníku National Post, že USA „nejsou zapojeny do žádného tohoto aspektu“ a že koncert „není politickým prohlášením“.

Amerikou podporovaná změna režimu ve Venezuele neprobíhá tak hladce, jako bylo plánováno, přičemž venezuelská armáda je stále loajální vůči Madurovi navzdory tomu, že vůdce Národního shromáždění Juan Guaido se před měsícem prohlásil za „dočasného prezidenta.“ Americký prezident Donald Trump v pondělí přednesl projev, v němž varoval venezuelskou armádu, aby následovala Guaidoa nebo „přijde o všechno“.

Waters ukončil svůj projev tím, že varoval přítele a kolegu hudebníka Petra Gabriele, aby se nesnížil na linii USA a připomněl mu, jak v minulosti skončily Amerikou podporované změny režimu.

 

Opravdu chceme, aby se Venezuela změnila na další Irák, Sýrii nebo Libyi? Já ne a ani venezuelský lid.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*