Nelíbil se ti pomník Koňeva? Tak se ti nelíbily ani výsledky 2. světové války!

Nelíbil se ti pomník Koňeva? Tak se ti nelíbily ani výsledky 2. světové války!

S vytřeštěnýma očima jsem dnes četl zprávu o odstranění pomníku maršála Koněva. A tak jsem přesvědčen, že každému, komu tato socha vadila, tak se zároveň nelíbily ani výsledky 2. světové války. Jinak si to nedokážu vysvětlit.Už asi od léta sledujeme snahu o odstranění sochy maršála Koněva v Praze 6. Když jsem tyto snahy začínal zjišťovat, nestačil jsem zírat nad hloupostí těchto iniciativ. Kdo byl maršál Ivan S. Koněv? To byl přece velitel rudé armády v době 2. světové války, která měla vedle spojeneckých armád i lví podíl na osvobození Československa od německého nacismu. To, kdyby nepřišlo, bůh ví, co by se s našimi národy dělo.

Naopak musíme být rádi, že výsledky 2. světové války dopadly, tak jak dopadly. Kdyby nedopadly, tak jak dopadly a 2. světovou válku by vyhrála ta druhá strana, hitlerovská, možná, že by dnes český národ vůbec neexistoval. Vždyť to měli nacisti v plánu! Část českého národa poněmčit, část vystěhovat někam daleko mimo Střední Evropu a třetí část měla dopadnout jako Židé. A co měla tato nacistická německá ideologie v plánu s jinými národy, to se mi ani nechce domýšlet.

V každém případě je dobře, že se vývoj 2. světové války se otočil v Hitlerův neprospěch, a že vítěznými mocnostmi se staly ty státy, které se jimi skutečně nakonec staly. A zato maršálu Koněvovi zaslouží veliký a neutichající dík.

A co si myslet o snahách těch, kteří se sochy tohoto hrdiny chtěli zbavit a nakonec se ji i zbavili? (vizhttps://www.idnes.cz/praha/zpravy/konev-praha-6-marsal-konev-interbrigady-odstraneni.A200403_083311_praha-zpravy_rsr ) Já osobně si to nedovedu vysvětlit jinak, než že se jim ty výsledky 2. světové války nelíbily! Tak ať se na mne nezlobí, ale já si takovou situaci, že by nad námi vyhrála nějaká nadřazenecká ideologie, vůbec neumím představit.

A proto tvrdím, že ti, kteří toto schválili, tak jednak hrubě poplivali letošní 75. výročí vítězství nad nacismem a jednak spadli na úplné dno těch nejhorších pražských představitelů, jaké Praha kdy historicky měla.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Nelíbil se ti pomník Koňeva? Tak se ti nelíbily ani výsledky 2. světové války!

  • Jsem opravdu zděšen, jak je možné, že mi nistr vnitra nekoná, aby sochu ochránil proti bezmozkům a navíc slibuje ochranu s kamerovým zabezpečením pomníku Vlasovců, který hodlá vybudovat ten vepř z Řeporyjí.

    Pan Hamáček.by si asi měl mezi svými podřízenými udělat ppřádek…

  • Bez popření výsledku druhé světové války není možné vybudovat novou říši EU pod vedením Německa. Proto ty útoky na Rusko. Jako vítali kolaboranti německá vojska v roce 1939, tak vítají kolaboranti EU pod vedením Německa. Evropská spolupráce musí respektovat výsledky druhé světové války, jinak tu bude další pokus Německa o ovládnutí Evropy.
    Naštěstí postoj bezmozků z některých radnic městský částí v Praze není postoj celé české veřejnosti.

  • Tak jsem přemýšlel, jaké by to bylo, kdyby občané jako odpověď na demontáž sochy maršála Koněva na Praze 6, někde demontovali lavičku Václava Havla. Panečku, to by byla hysterie, to by bylo křiku ze strany „demokratů“!!! A jak by o tom asi informovala taková „objektivní“ Česká televize?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*