Nelegální cizinci pracují v „zabezpečených“ oblastech na letišti ve Stockholmu

Nelegální cizinci pracují v „zabezpečených“ oblastech na letišti ve Stockholmu

Nelegální cizinci z Uzbekistánu byli najati na to, aby pracovali jako uklízeči v citlivých zabezpečených oblastech na letišti ve Stockholmu, informovala místné média.

Tři občané Uzbekistánu, kteří se nelegálně usadili ve Švédsku, se volně pohybují po největším letišti ve Švédsku, včetně „chráněných“ policejních úřadů.„Bojím se,“ uvedl jeden důstojník. „Představte si, kdyby zanechali něco uvnitř budovy nebo fotografovali věci.“

Jeden z nich požádal o pracovní povolení, ale to mu bylo v roce 2017 zamítnuto, zatímco zbývající dva nebyli „dokonce ani registrováni v systému,“ píše deník Kvällsposten.

„Ti tři, kteří jsou v zemi nelegálně a mohou se volně pohybovat, jsou úplně naštvaní,“ řekl další důstojník.

Rakhmat Akilov, džihádistický občan Uzbekistánu a odmítnutý žadatel o azyl v roce 2017 ukradl velký nákladní vůz a najel s ním do nevinných obětí na rušné ulici v centu Stockholmu, přičemž zabil pět osob a dalších 14 zranil.

A v roce 2018 švédská policie zatkla šest mužů podezřelých ze spáchání závažného teroristického útoku. Většina podezřelých pocházela z Uzbekistánu a nejméně jeden byl dříve v kontaktu s Akilovem.

Sayfullo Saipov, migrant z Uzbekistánu, který získal povolení vstoupit do Spojených států díky loterii (Diversity Immigrant Visa lottery), najel nákladním vozem do chodců na cyklostezce v New Yorku, kde zabil osm lidí a dalších 11 zranil.

 

(Ilustrační obrázek Foto:Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*