Nejvyšší představitelka EU: Migrační krize může v Evropě zažehnout občanskou válku

Nejvyšší představitelka EU: Migrační krize může v Evropě zažehnout občanskou válku

Nejvyšší představitelka EU varovala, že migrační krize v Evropě může do dvou let vybuchnout do obrovské občanské války, pokud nebude přijato nějaké drastické opatření, které by omezilo příliv uprchlíků.

Evropská komisařka pro regionální politiku Corina Cretuová tvrdí, že vůdci musí vynaložit velké prostředky na řešení této otázky, než se ghetta migrantů stanou „nukleární bombou“ nepokojů.

Deník Dailymail.co.uk napsal: Navzdory desetiletím výdajů na infrastrukturu v nejchudších částech Evropy se Evropská unie snaží snížit nerovnost tím, že čerpá více peněz do zemí východní a jižní Evropy.

Paní Cretuová uvedla, že je to důležité pro „sociální integraci“.Cretuová řekla nadaci Thomson Reuters Foundation na Světovém městském fóru v Kuala Lumpur v Malajsii: „Sociální integrace bude v nadcházejících letech zásadní.“

„Pokud povolíme ghetta nebo segregaci migrantů, bude to v budoucnu jaderná bomba.“

Azylový systém EU byl již na pokraji zhroucení v roce 2015, kdy milióny migrantů a uprchlíků přijíždělo na lodích a ohromilo Řecko a Itálii.

Polsko, Maďarsko, Slovensko a Česká republika odmítly přijmout nově příchozí migranty.

Spor skončil u soudu a oslabil jednotu bloku a rozšířil se do dalších oblastí politiky.

Ministři vnitra Evropské unie se nyní potýkají s politicky nabitou otázkou reformy azylového systému bloku.

Paní Cretuová, která dohlíží na politiku soudržnosti, zdůraznila nedávné investice na frontách evropské migrační krize – od nákupu dvou záchranných člunů pro italské orgány po podpůrné sítě pro starosty měst zápasících s migrací.
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Nejvyšší představitelka EU: Migrační krize může v Evropě zažehnout občanskou válku

  • Evropská unie už se ani vzdáleně neblíží původní myšlence integrace. Jedná se o Byrokratickou unii, jejíž chod řídí nikým nevolení, nikým nechtění a draze přeplacení úředníci. Takový byrokratický kolos je odsouzen k zániku. Evropa je napadena nájezdníky se středověkým myšlením a úředníci řeší, jak je tady budeme hostit. Až začne horká válka, byrokrati zasednou a budou řešit, jak jí čelit. Než to dořeší, bude po válce a původní obyvatelstvo Evropy bude zotročeno. ČR má šanci z toho nesmyslu vystoupit a ochránit se před zkázou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*