Nejvyšší inspektor OSN: Asad není zodpovědný za útok chemickými zbraněmi

Nejvyšší inspektor OSN: Asad není zodpovědný za útok chemickými zbraněmi

Bývalý ředitel inspektorů OSN uvedl, že syrská vláda není zodpovědná za nedávný útok chemickými zbraněmi a tvrdí, že útok je dalším pokusem o svržení Bašára Asada.  

Desítky lidí údajně zemřely v sobotu v rebely kontrolovaném městě Dúmá v útoku, který prezident Putin a další označili za operaci pod „falešnou vlajkou“, který spáchala skupina napojená na Al-Kájdu – Bílé přilby.

V neděli v noci dva izraelské letouny F-15 zaútočily na syrskou leteckou základnu v provincii Homs, odpálily osm řízených střel na letiště a zabily 14 vojáků.

Deník Infowars.com napsal: Nicmémě, podle experta na chemické zbraně Åkeho Sellströma, který vyšetřoval používání chemických zbraní jak v Iráku, tak v Sýrii, je nepravděpodobné, že by Bašár Asad a syrská armáda byli odpovědni za útok ve východní Ghútě.„S velkou kritikou od mezinárodního společenství, Asad a Rusové bombardovali Ghútu kousek po kousku a že by přidali příležitost k tomu, aby byli kritizování za použití chemických zbraní – je to zvláštní. Oni to nemají zapotřebí, jejich taktika je úspěšná,“ uvedl Sellström a dodal, že pro útok zde může být mnoho „jiných vysvětlení“.

Sellström dodal, že kdyby OSN vyšetřila útok, nahrávky a svědectví, nestačilo by to k tomu, aby zjistila, co se stalo.

„Museli bychom se setkat se samotnými lidmi a lékaři, a zejména bychom potřebovali vzorky z místa a otrávené osoby,“ řekl Sellström a dodal, že by bylo obtížné změřit expozici chlorem,“ protože se rychle odpařuje a nezanechává žádné jasné známky na těle.“

Jak dokumentujeme ve videu, povstalecká skupina v Dúmá již souhlasila s tím, že do 48 hodin odejede a dojde ke konečnému vítězství.

V téže oblasti, kde došlo před několika týdny k útoku, byla objevena chemická továrna pod kontrolou rebelů.

Vzhledem k tomu, že syrská armáda byla na pokraji vítězství, nemá žádný smysl, aby sabotovala svůj vlastní úspěch!

 

(Ilustrační obrázek Foto: SANA)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*