Nejvíce hledaný zločinec Francie se vyhýbal policii tím, že nosil tři měsíce burku

Nejvíce hledaný zločinec Francie se vyhýbal policii tím, že nosil tři měsíce burku

Rédoine Faïd, francouzský nejhledanější zločinec na útěku kvůli vraždy policejní důstojnice při loupežném přepadení v roce 2010, byl nalezen až po třech měsících ode dne, kdy uprchl z vězení, informoval deník France24.  

Faïd zorganizoval v roce 2010 zpackanou loupež, mezi množstvím jiných předchozích zločinů. Během pokusu o nájezd na bezpečnostní dodávku převážející peníze, byla zabita policejní důstojnice.Nejhledanější zločinec Rédoine Faïd

Dne 1. července s pomocí tří těžce ozbrojených mužů unikl helikoptérou, když si vzal pilota instruktora jako rukojmí. Byl na útěku tři měsíce. Není to jeho první útěk. V roce 2013 zajal čtyři vězeňské strážníky a použil dynamit, za pomocí kterého odpálil dveře věznice. V té době byl na útěku šest týdnů.

Ve středu časně ráno, policie konečně Faïda vystopovala do bytového domu, díky odposlechu mobilních telefonů používaných skupinou, která se podílela na útěku z vězení. V Creilu, kde Faid vyrůstal, byla mladá žena, která pustila minulý týden do svého vozidla osobu oblečenou v burce, a jejíž postava naznačovala, že by se mohlo jednat o muže.

Osoba oblečená v burce vystoupila z auta a šla do bytu, kde ji následovala další osoba rovněž oblečená v burce. Policie okamžitě usoudila, že by tyto osoby mohly být Rédoine Faïd a jeho bratr Rachid.

Ve čtvrtek francouzská policie provedla v bytovce rozsáhlou razii, při níž zatkla Rédoina Faïda, jeho bratra Rachida a jejich 28letého synovce.

Rédoine byl jedním z nejznámějších zločinců Francie. Navzdory násilnické povaze jeho zločinů má téměř status celebrity.

Byl odsouzen na 10 let po jeho útěku v roce 2013 a v roce 2017 dostal dalších 18 let. V roce 2018 se mu nepodařilo podat odvolání a byl odsouzen na 25 let vězení.

Násilný útěk zločince z vězení a unikání policejnímu zajetí tím, že prostě nosil burku, se pro ministryni spravedlnosti Nicol Belloubetovou ukázalo jako velmi trapné. Ta ve středu slíbila: „Dáme ho do vysoce bezpečnostního zařízení, kde bude velmi pozorně sledován.“

Boj o burky se tím výrazně zintenzivnil, protože občané Francie a celého světa vidí opodstatněné důvody, proč nedovolit nosit burku na veřejných místech. Bezpečnostní obavy byly již dříve označeny za „rasistické“a dnes je prokázáno, že jsou velmi vážným problémem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*