Největší mešita v Belgii financovaná Saúdskou Arábií je hnízdištěm džihádistického terorismu

Největší mešita v Belgii financovaná Saúdskou Arábií je hnízdištěm džihádistického terorismu

Většina západních vůdců jednoduše předpokládá, a to bez důkazů, že islám je v jejich zemích praktikován lidmi, kteří respektují jejich ústavu a chtějí se do hostitelských zemí integrovat. Ve velmi mnoha případech je tento bezohledný předpoklad čirý nesmysl.

Největší mešita (Grand Mosque) v Bruselu je největším a nejstarším sídlem muslimské bohoslužby v Belgii. Úředníci v Belgii tvrdí, že je také hnízdištěm islámského extremismu podporovaného Saúdskou Arábií.

Parlament nyní chce, aby vedoucí představitelé země převzali tento rozsáhlý komplex, který je jen pár kroků od jádra Evropské unie. Jedná se o poslední pokus o zpřísnění bezpečnosti poté, co se v posledních letech objevili radikální Belgičané v centru teroristických útoků v Paříži a Bruselu.

Vůdci mešity „se pokoušejí žít v jejich ohromné izolaci s radikálním pohledem a jejich cílem není integrace do naší společnosti. A to je velký problém,“ uvedl Servais Verherstraeten, jeden z vůdců belgické parlamentní komise, která minulý měsíc doporučila, aby vláda přerušila 99letý saúdský bezplatný pronájem mešity. Pronájem mešity byl předán saúdskému králi Faisalovi v roce 1969 jako gesto dobré vůle belgického krále Baudouina.

„Chceme, aby byl v Belgii islám praktikován lidmi, kteří respektují naší ústavu a kteří se chtějí integrovat do naší země,“ řekl Verherstraeten. „Existuje zde dojem, že je co ukrývat v nejdůležitější mešitě v zemi.“

 

(Citytoday/ svobodnenoviny.eu Foto: MatNoq/ Google maps)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*