Nejnovější lež o Ukrajině

Nejnovější lež o Ukrajině

Minulý týden ČTK, česká televize a řada zpravodajských serverů přinesla zprávu o dodání moderní vojenské techniky separatistům na území východní Ukrajiny z Ruské federace.  

Tato zpráva budila zdání důvěryhodnosti,  protože  pocházela od samotného předsedy doněcké vlády Alexandra Zacharčenka. Zacharčenko na tiskové konferenci v Doněcku podle české televize řekl:

„V klíčové etapě bojů bylo nasazeno mnoho nových bojovníků vycvičených na území Ruské federace“. Do Doněcké oblasti míří150 kusů bojové techniky, z toho 30 tanků a 120 obrněných transportérů. Navíc i 1 200 lidí, kteří prošli čtyřměsíčním výcvikem na území Ruské federace.“

propaganda-and-media-manipulation3

Zazněla tato slova z úst jednoho z vůdců ruských separatistů opravdu? Kdepak! Zatímco řada západních médií se nenamáhala  ani ověřit zdroj této zprávy, jediná televize „Lifenews“ tak učinila.

Redaktorka televize položila Zacharčenkovi otázku V západních a ukrajinských masmédiích se objevila zpráva, že používáte techniku ruské armády, a že ve vašich řadách bojují její příslušníci,co byste jim na to řekl?“

Zacharčenko odpověděl:  Co je to za nesmysl? Jsme připraveni zvítězit se zabavenou technikou nepřítele. Máme tolik zabrané ukrajinské techniky, že ji ani nestíháme dávat dohromady a používat. Ukrajinci ji všude nechávají tolik, že do ní nemáme ani dost posádek. A co se týče připravování lidí‚…  jedou k nám dobrovolníci z celého světa – Turci, Srbové, Italové; jsou tady i Němci. A samozřejmě i Rusové, ale nejsou to příslušníci ruské armády. Většinou jde o ruské kozáky a nebo dobrovolníky, kteří pocházejí z Ukrajiny. Jde ale o dobrovolníky! Už jsme udělali i internacionální brigádu. Nepředstavujte si, že máme brigády po tisících lidech. Ale to, že by je někdo cvičil v Rusku, je nesmysl. Techniku máme zabranou od Ukrajinské armády. Přicházejí k nám i její členové. I důstojníci…“

Vyjádření Zacharčenka pro Lifenews si můžete poslechnout na youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=OzCIzuTnNI8#t=76

Plyne z toho, že Rusové nedodávají zbraně na východní Ukrajinu? Jistě ne. Bylo by naivní věřit všemu co nám řeknou vůdci separatistů, stejně jako je naivní věřit, že ukrajinská strana říká jenom pravdu. Přesto skutečná slova Zacharčenka jsou ukázkou kvality západních médií, které se tak chvástají jak na rozdíl od těch ruských jsou hodnověrné a objektivní.A přitom v rámci hloupé protiruské propagandě si neověří ani informace které publikují.


Když poslouchám současné zpravodajství je mi smutno. Nejen díky tomu, kolik je v něm zobrazeno utrpení lidí v Iráku, Gaze či na Ukrajině. Ještě smutněji je mi z toho, jak média jsou jednostranná a jak spolu s některými politiky rozněcují v lidech protiruskou nenávist, jak podporuji válečnictví. Obrazem toho jsou slova jednoho státního tajemníka z včerejšího dne, které zazněly v ČT: „ Jsou jen dvě možnosti jak Putina zastavit: sankce a válka“. Takže když budou sankce neúčinné, tak zaútočíme na Rusko, nebo uděláme co?

V poslední době často slyšíme, jak Putin porušuje mezinárodní právo a chová se agresivně. Přitom si stačí jen projít dějiny uplynulých 20 let a vidíme jednoznačně, že to byla hlavně USA a Západ, kteří udělali z mezinárodního práva cár papíru, kteří bez rezoluce rady bezpečnosti OSN bombardovali Jugoslávii, Irák a v nich i mnoho civilních objektů. A k tomu ještě zanechali Afganistan a Libyi v naprostém chaosu. A tito lidé, kteří na otázku jednoho novináře Proč bombardujete Srbsko? odpověděli „ Protože na to máme žaludek“ se nyní  cítí povoláni kárat ruskou politiku. Jak pokrytecké a nízké to je. Nezlobte se. Ale každému trochu myslícímu člověku při pohledu na tato fakta musí být jasné jak opět špinavou a nebezpečnou  hru tady na Ukrajině USA a Západ hraje.

 Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://bajnar.blog.idnes.cz/

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*