Co jsem si musel vyslechnout nadávek do agentů KGB, bolševiků, 5. kolony apod, když jsem opakovaně tvrdil, že Vladimír Putin je nezvýznamnější politickou osobou dneška…

Já za to nemohu…Za mých mladých let, to býval de Gaulle, Kennedy a později Helmut Schmidt, Gerhard  Schröder,Francois Mitterand. Rozhodně to nebyl opilec Jelcin, kterého Západ a náš Havel tak milovali. Byl neškodný a přijetím liberalismu bez hranic rozvrátil Rusko.

Vladimír Putin Foto : Sergei Karpukhin/Associated Press
Vladimír Putin Foto : Sergei Karpukhin/Associated Press

Když si uvědomím, že dnes se jako o nejvýznamnější političce Evropy hovoří o tetce Merkelové, bývalé to svazačce FDJ, pak je to úděsný pocit. Tato žena navíc dosáhla fáze svěřeposti a vnucuje chybné scénáře, které já vytýkají bývalí kancléři SPD Schmidt i Schróder, ale i ve své poslední knize Helmut Kohl, její předchůdce.

O Obamovi jsem už napsal mnohé. Zkrátka je to desperát. Nějak to ty 2 roky přežije a zmizí v politické minulosti.

Můj vztah k Putinovi je naprosto racionální. Rozhodně nejsem věřící, takže pravoslaví pro mne nic neznamená a nejsem ženská, aby mě uchvacoval jízdou na koni vysvlečený do půl těla.

Ale a to je nutno říci : Putin je člověk, který má zvládnutou logiku veškerých mezinárodních vztahů a ví, že svět má jednostranné a vražedné dominance USA plné zuby. Doma pak mluví tak, že mu jeho Rusové rozumějí a ztotožňují se s ním až na 85%…

Naši pravdoláskaři pokládají onen systém za nedemokratický.

Komické. To mají Rusové volit Chodorkovského, největšího ruského tuneláře, nebo Garry Kasparova, jehož zásadní volební aktivitou je, že   ztropi výtržnost a nechat se zavřít? Myšlenku nemají jedinou…

V Rusku platí jiné zakonnitosti. Takže i ten opilec Jelcin, totálně neschopný zvítězil podruhé. Prostě prezident je prezident.

Ovšem, kdo si přečetl projev Putina na valdajské konferenci, musí uznat, že ve světovém měřítku je státníkem s nějvětším průhledem do světa. Můžete  ho samozřejmě nenávidět, ale nelze jej ignorovat.

Putin prostě  v této etapě nemá konkurenci.

Obama po totálním debaklu ve včerejších voleb může být rád, že má 2. místo

Mnohokráte jsem opakoval, že sankce a odpor Západu může Putina jen posílit.

A posílily jej dokonale

Kde je ten totální blábolil Zaorálek, který říká, že Rusko je na cestě  do pekel a Putin je vyřízený…

Jak může brát plat ministra, když naprosto v ničem nemá odhad.


Jsem rád, že se svým skromným příspěvkem mohu přiřadit k velikánům od Kissingera ( republikán), Buchanan(republikán)  bývalého rakouského kancléře Schüssela (lidovec) předsedy francouzské vlády de Villepen (gaulista) již zmíněných sociálně demokratických kancléřů SRN Schmidta, Schrödera, kancléře CDU-CSU Kohla, ministra zahraničních věci H-D-Genschera(FDP), ale i k oběma našim prezidentům  Miloši  Zemanovi či Václavu Klausovi a dokonce i bývalému předsedu vlády Petru Nečasovi(ODS). Ti všichni tak nějak kritizují shodně Západ ve vztahu k Rusku.

Jednou možná nebude, ale nyní je rozhodně Putin nejmocnějším mužem světa.

A řekl bych, že je na čase, aby se i ostatní novináři se s tímto faktem smířili.

Zatím jen melou a uvádí lidi v chaos.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz