Nejmladší světový vůdce zakázal náboženské šátky v rakouských školách

Nejmladší světový vůdce zakázal náboženské šátky v rakouských školách

Rakouský parlament schválil návrh o zákazu nošení náboženských šátků na základních školách poté, co kancléř Sebastian Kurz podpořil návrh zákona jako součást své války proti „politickému islámu“.

Mluvčí strany uvedl, že nový zákon je navržen tak, aby „osvobodil dívky před pohrdáním“, podpořil integraci a „vyslal zprávu proti politickému islámu“.Policejní důstojníci, soudci a státní zástupci mají také zakázáno nosit v Rakousku islámské šátky.

Deník Independent napsal: Návrh zákona prošel s podporou vládní koalice konzervativní lidové strany kancléře Kurze (ÖVP) a Strany svobody (FPÖ).

Téměř celá levicová opozice hlasovala proti. Bývalá ministryně školství ze sociálních demokratů Sonja Hammerschmidová obvinila vládu, že se zaměřuje spíše na to, aby se dostala na titulky novin, než aby chtěla zlepšit péči o děti.

Toto opatření konkrétně neuvádí muslimské ženy, ale zakazuje oblékání „ideologicky nebo nábožensky charakterizovaného oděvu,“ který zakrývá hlavu a konkrétně se týká položek, „které pokrývají celé nebo velkou část vlasů“.

Vláda uvedla, že pokrývky hlavy patka, kterou nosí sikhští chlapci nebo židovské jarmulky se toto opatření nebude týkat, protože jen částečně zakrývají vlasy.

Výjimky budou také uděleny pro pokrývky hlavy ze zdravotních důvodů nebo pro ochranu před deštěm nebo sněhem.

Rudolf Taschner z ÖVP uvedl, zákon je navržen tak, aby „osvobodil dívky před pohrdáním“ a mluvčí pro vzdělávání ze strany FPÖ Wendelin Mölzer uvedl, že zákon byl vypracován tak, aby vyslal zprávu „proti politickému islámu“ a podpořil integraci.

Začátkem letošního roku, rakouský kancléř Sebastian Kurz, nejmladší světový vůdce, nařídil uzavření sedmi mešit a zahájil deportace „radikálních“ imámů do jejich vlasti.

32letý vůdce také oznámil plány na proměnu středisek pro migranty v Rakousku na „odjezdová centra“.

Podle Kurzova ministra vnitra Herberta Kickla budou nová „odjezdová centra“ poskytovat migrantům rady, jak se vrátit do země, ze které přišli.

„Paralelní společnosti, zpolitizovaný islám nebo radikální tendence nemají v naší zemi místo,“ řekl pan Kurz na tiskové konferenci, kde minulý rok oznámil opatření ve Vídni a zároveň se opřel proti katastrofálním následkům multikulturalismu v západní Evropě.

Nejmladší světový vůdce věří, že muslimové musí být loajální vůči Rakousku a ochotni se začlenit do společnosti, pokud mají zůstat v zemi.

 

(Sebastian Kurz Foto: Twitter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nejmladší světový vůdce zakázal náboženské šátky v rakouských školách

  • Naprostý souhlas a když se jím tu nelíbil a chtějí v Evropě kalifat ať ihned táhnou !!! U nich doma si mužou třeba stavět na hlavu ale v Evropě se jím to nemá trpět !!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*