Nejen svět a Evropa, ale i Česko je v pohybu…

Nejen svět a Evropa, ale i Česko je v pohybu…

Vládní krize, kterou z naprosté politické idiocie vyvolala ČSSD, kdy tehdy faktický, dnes již i formální triumvirát Sobotka, Chovanec, Zaorálek se rozhodl brutálně odstranit z vlády Andreje Babiše, a tím logicky v očích každého dosavadního stoupence té vlády, rozmetat na kousíčky celkem oprávněnou tézi o velmi úspěšné vládě, zákonitě odstartovala změny v myslích lidí, a tím i volebních preferencích jednotlivých politických subjektů.

Již čtyři výzkumy různých agentur, a to TNS Kantar, STEM, Median, CVVM ukazují zásadní změny.

Naprosto zákonitě opět posílilo ANO, tak jako při všech předešlých útocích, které proti němu jako hlavnímu koaličnímu partnerovi vedla ČSSD s pomocí  zejména pravicové opozice TOP 09 + ODS. Odpudivý charakter útoků včetně nascénování schůze Poslanecké sněmovny připomínající krvelačné hordy fanatiků, kteří svého času žádali smrt pro Miladu Horákovou, brutální a naprosto nebývalé vystupování nejen Bohuslava Sobotky, ale často ještě odpudivěji i od dnešního lídra Luboše Zaorálka, kteří se spojili s Miroslavem Kalouskem, který svého času politicky stejnými metodami zlikvidoval předsedu ČSSD Stanislava Grosse nese své ovoce.

Miloš Zeman hovořil o sviních. Samozřejmě, slovo to hezké není. Dobře diskutujme o tom, jak správně to nazvat: hochštaplerstvím? podrazáctvím? Jistě někdo přijde i na jiné výrazy. A ruku na srdce: Tak jak sprostě se nyní zachovala ČSSD, tak se v minulosti uměl chovat jenom Miroslav Kalousek. A v českých krajích musít platit: Kdo se spojí s gaunerem Kalouskem, nemá právo být pokládán za důvěryhodného politického partnera…ANO posílila až k výšinám a je jen otázkou času, zda vývoj a d´Hondtův systém nepovede dokonce k tomu, že by za určité situace nepotřebovala k vládnutí již nikoho.

Hochštaplerství  ČSSD, která ztratila v očích veřejnosti punc věrohodné důvěryhodnosti napomohla tomu, že nejen část levicových voličů dál přechází k ANO, ale zároveň část z nich posunula soft antisystémovou KSČM opět na 2. místo. Mimochodem, může tomu napomáhat i obnovená protikomunistická rétorika ČT, která znovu začíná líčit minulý svět před rokem 1989 jako jeden velký a trvalý koncentrační tábor. Jen houšť. Česká televize zpravidla působí jako katalyzátor opěčného chování, než které chce vyvolat.

Sympaticky se rovněž ukazuje, že zejména pravicově ideologická dvoukoalice Lidovců a Starostů, která se vyžívá v opěvování sudetských Němců, boji proti Putinově Rusku a hysterickém pokřiku o hrůzách minulého režimu, je těžko schopna nabídnout dnešnímu voliči něco nového a čerstvého. Jsou jako zasmrádlé olomoucké syrečky….

Prostě vývoj ve světě i v Evropě doráží i k nám..

Tak jako v celé Evropě ztrácejí podporu zavedené strany, které po 50 let dělali stále tutéž politiku, tak i v Česku se boj proti establishmentu stává hlavní výzvou pro příští volby a bez ohledu na konkrétní obsah toto hledisko v mnohém napodobuje vývoj zejména ve Francii.

Je jedno, zda Macron je pro centralizovanou Evropu a Babiš naopak pro silné svébytné státy v EU, která je nebude šikanovat. Je jedno, že Macron chce vítat migranty a Babiš říká : Ani jednoho, je jedno, že Macron chce posílit eurozónu a Babiš říká: Euro nikdy.  Oba rukou společnou a nerozdílnou útočí na ty, kteří zde po desetiletí vládly a lidi už zcela utrávily… A to je dnes nejdůležitější…

Že rostou komunisté je také logické a byť jsou stále nesmírně uťáplí a lehce zbabělí, trochu chtějí navazovat na francouzského levicového bouřliváka Mélanchona. (Samozřejmě na anglického Corbyna nemají. Tomu se vyrovná jedině stejně radikální revolucionář americký Sanders a jinak asi nikdo).

Je třeba , aby komunisté ještě více šlápli na plyn. Někdo by měl Babiše z čistě levicových pozic hlídat. Chtělo by to tak 17%. No uvidíme…

Že si ČSSD nezaslouží žádnou budoucnost, to výzkumy stále více naznačují. A i člověk, který možná 25 let sociální demokracii podporoval, cítí, že ti papaláši, kteří neumí nic jiného než si vozit zadky v bavorácích a audinách a mluvit v sterilně nic neříkajících větách, připomínajících proslovy Gustáva Husáka posledních deset let před jeho koncem, ovšem s tím rozdílem, že Husák měl přece jenom vždy nějakou intonaci a na rozdíl od nich i glanc.

Svět je v pohybu, Evropa je v pohybu a vše nasvědčuje, že pohyb k lepšímu čeká i Česko…

Omlouvám se všem: Vím, že se to nenosí, ale fakt jsem veliký optimista…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Nejen svět a Evropa, ale i Česko je v pohybu…

  • Zirinovskij je populist dost odporneho razeni. Tohle se mu ale povedlo:
    * Žirinovskij: „Modlíte se za Evropu, pracujete na Židy, umíráte za Američany a přitom všem nenávidíte Rusy. Proto budeme mít léto s horkými dny.“ *

  • Komuniste tuto zemi zdevastovali hospodarsky, moralne. Znicili po staleti zavedene struktury cechu, statku na venkove, hospodareni v rodinnych podnicich. Spoustu tradic nechali pak zrusit, zdevastovat a zaniknout. Ted maji nas spasit? Vzdyt nic nedokazali, jejich prirustek preferenci jsou volici CSSD, ruzni blbci a prospechari, nemohouci na sve prebendy za totality zapomenout. Tenkrat meli vsichni stejne, tj. kulovy, az na papalase. A to Cechackum v jejich zavisti zrejme vyhovuje.

    Je to nebezpecny vyvoj. Na jedne strane zlodejske a proflakle strany CSSD, Top09, ODS, KDU-CSL, jimz by lepe sedel privlastek slibotechna. Sliby za penize poplatniku, protoze kazde pridani nekomu ubere penize jinemu. ANO prokazalo, ze se umi vyrovnat s korupci u sebe, svych zmetku se okamzite zbavuje, treba oproti CSSD, kde se korytari drzi jeste roky u lizu.
    Problem je v tom, ze se vsichni zameruji na to, kolik kdo komu chce pridat. Nezajimaji se o zasadni otazky jako je migrace, obrana republiky proti Muslimum, kteri se uz hromadi v Turecku, Recku, Italii. Muzeme sice hranice na jich chranit, ale jsme v Schengenu, mohou sem proudit ze vsech stran. Nedelame nic v zakonodarstvi, v armade a policii, abychom tuhle invazi zadrzeli. Islam nepatri do Evropy a neni nutne pomahat tim, ze pustime nadrzene primitivy ze stredoveku, kteri nic neumeji a pohrdaji nami do obyvaku a budeme je zivit.
    Dalsi problem je nase politicka a tim i hospodarska orientace. USA svou nenavisti k Rusku se nechce vzdat sve role Hegemona, ackoliv uz jim neni . Ale bude se zoufale snazit i valkou tento stav udrzet. Stredisko moci se presouva do Eurasie. To zatim mimo Zemana nikdo nepostrehl a nechce videt, protoze jsme jako vazal EU a USA pod cenzurou a vlivem americkeho mainstremu v mediich. A to je velice nebezpecne. Neni to ani tema, je zakazane nejake uvahy provadet. Nase clenstvi ve zlocinnem uskupeni NATO musime ukoncit. NATO bojuje za cizi zajmy, tj. USA a jeste si naklady plati samo. Evropa musi mit vlastni politiku, V4 je malo, musime ji rozsirit a byvale zeme monarchie a hledat spolecne zajmy a politiku. Jinak zustaneme ve sparech USA, Nemecka a Francie v Evrope. Musime v Evrope vytvorit protivahu silam, ktere ji dosud ovlivnuji a ridi z USA prostrednictvim CIA a NGOs. Cilem musi byt mirova spoluprace vsech na principu Win Win, ne sankce, nenavist, lzive osocovani a trestani zemi na zaklade lzivych obvineni bez dukazu a jejich znicenim, jestlize se nechteji podrobit USA. Ty miliony mrtvych v agresivnich valkach USA a NATO zaluji a jsou nam varovanim. Mir je budoucnost, ktera ma smysl a jedine cesta, mozna pro lidstvo.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*