Nejen Noční vlci schvalují anexi Krymu

Nejen Noční vlci schvalují anexi Krymu

Před pár dny jsem si natočil skvělý český film režiséra Jiřího Krejčíka z roku 1960 Vyšší princip s Františkem Smolíkem v hlavní roli. Ale nevím, jestli se na něj stačím podívat, než mi ho „Kyslíkový STB“ smaže (za 30 dnů).

Protože tak nějak špatně snáším myšlenky nebo dokonce pohled na popravy mladých lidí, studentů. Už jsem zde zmínil Sophii Scholl, kterou nacisté sťali v jejích krásných 22 letech a oběti nacistů v době heydrichiády, o kterých vypráví tento film byly ještě mladší.

Jsem dalek toho probouzet protiněmecké nálady. S Němci mám (a s Němkami jsem míval) ty nejlepší vztahy a jedno z těch přátelství vydrželo dodnes. Ale dovolím si jedno takové, možná trochu nepatřičné, srovnání s použitím terminologie výpočetní techniky.

Německá okupace 1939-1945 měla, na můj vkus, příliš mnoho „hardwarových prvků“, což je takový můj počítačový eufemismus pro popravy. Tedy prvků, jejichž změna je buď velmi obtížná nebo dokonce nemožná. Popraveného člověka ještě nikdy nikdo neoživil.

Zatímco sovětská „okupace“ (vojenská intervence a instalace prosovětského režimu) měla charakter spíše softwarový a prakticky všechny oběti na životech byly spíše tragicky náhodné než cynicky plánované a vykonané.

To si již odbyli komunisté, kteří, sice v daleko menší míře, prováděli tyto „hardwarové“ zásahy, tedy popravy, po vzoru nacistů také.

A tragikomické je, že mnozí, kteří se na těchto popravách propagandisticky podíleli, se po 20 letech zbláznili a začali vymýšlet politické „Perpetuum Mobile“, tedy „demokratický socialismus.

A tak bych se měl pomalu dostat k jádru pudla. A tím je, jak již nadpis prozrazuje, žádost republiky Krym o začlenění do svazku RF. Tomu samozřejmě předcházelo mnoho událostí, které každý, dle svého politického naturelu interpretuje jinak.

Já osobně si myslím, že veškeré, jak dějinné, tak i aktuální politické a vojenské otázky jsou vždy interpretovány tak, jak se to hodí interpretovi. Stokrát se mi může nelíbit chování sudetských Němců před válkou, ale musím říci, že touha po životě ve vlastním státu, kde nebudu menšinou, je pochopitelná.

A jsem dalek toho, abych na oné tzv. „revoluci“ profesionálních kraválmacherů a často i vrahů na tzv. Majdanu viděl něco pozitivního. Nebylo to pozitivní tehdy a není to pozitivní ani dnes. Život na Ukrajině se nezlepšil, ale spíš zhoršil.

Ale pro krymské Rusy byl Majdan požehnáním z nebes. Nestandardní převzetí moci „Majdanisty“ také současně znamenalo nejen oslabení centrální moci, ale také některé excesy (Rusy „vystřílet“). A železo se vždy kuje, pokud je žhavé.

A já osobně, i kdybych byl nucen, tak asi nebudu schopen to osamostatnění Krymu a okamžité přičlenění k Rusku odsuzovat.

Protože, i kdyby to referendum proběhlo s nějakou ruskou pomocí, tak stejně nevěřím, že by tamní Rusové chtěli žít na Majdanisty ovládané Ukrajině.

A jestliže nějaký šedý, pardon Noční vlk, je mediálně, hlavně z USA „popravován“ za schvalování či podporu anexe Krymu, pak mi nezbývá než se postavit do jedné řady s ním a po vzoru starého profesora z filmu Vyšší princip prohlásit: „A proto i já schvaluji atentát na říšského protektora“.

Samozřejmě, v aktualizované verzi, kam můžeme zahrnout humanitární bombardování, Kosovo, Irák, Libyi, Sýrii a další diskutované objekty.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Nejen Noční vlci schvalují anexi Krymu

  • myslím si, že připojení krymu lze obhájit i právně, zvlášť za situace, kdy zemi ovládli pučisté z majdanu, došlo k protiústavnímu puči, ale vzhledem k tomu, že tam stále ještě tato chunta vládne, není tam normální právní a ústavní stav…..týká se to i janukoviče, který byl předtím legálně a legitimně zvolen prezidentem…porošenko není legitimním prezidentem ukrajiny…nebyly tam žádné řádné volby, ani nemohly být…naopak v krymské autonomní republice si odhlasovali lidé sami referendem ( to je btw to, čeho se naše vláda se sněmovnou tak příšerně bojí) v rámci své nutné obrany změnu svého statusu – za situace hrozící genocidy ze strany kyjevské chunty…dodnes ukrajinská oligarchie řve jak pominutá…naposledy tymošenko prohlásila, že příští soutěž eurovize za rok se bude konat “ na našom ukrajinskom krymu“…ještě hrozivěji působí aktivita nato a usa kolem krymu…neuvěřitelný špinavý zmetek je ta sionistická amerika ve spojení s ukrajinskou oligarchií…

  • Vzhledem k tomu, že na Ukrajině došlo k židovskému převratu a Ukrajinu ovládli Židé (známí svou fanatickou nenávistí k Rusku), je pochopitelné, že Rusko zasáhlo!

    Navíc, Krym byl vždy ruský. Krym je počátek ruské historie, srdce Ruska, území, jež se stalo základem Kyjevské Rusi.

  • Anexe Krymu byla správná, nebot Katřina 2 jej připojila k Rusku v 1771 v první válce s Osmanským Tureckem. Od té doby byl součástí Ruska, Ukrajina jako stát nikdy neexistovala, Rusko si vzalo jen co mu patří!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*