Nejdemokratičtější jsou extrémisté, nejextrémističtější ti, co si demokraté říkají

Nejdemokratičtější jsou extrémisté, nejextrémističtější ti, co si demokraté říkají

Asi státní převrat a nové volby se snaží vyvolat skupina poslanců, kteří si říkají demokratický blok a někteří lidé z jejich spřátelených médií a skupiny aktivistů. Bohužel mají smůlu. Komunismus tu dlouho nebyl a nebude ani teď.

Ten, kdo měl alespoň na chvíli možnost sledovat včerejší jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR o důvěře či nedůvěře vládě a zachoval si trochu nestranného nadhledu, musí být zákonitě znechucen tím, co se po celý den a ještě dlouho do noci ve sněmovně a před sněmovnou odehrávalo.

Ani já nejsem příznivkyní strany ANO a kritizuji některé kroky Andreje Babiše a jeho poslanců například v Evropském parlamentu, ale to, co se odehrávalo včera, mě doslova znechutilo. Taková nenávist těch, kteří si říkají „demokraté“, obstrukce, napadání, obviňování, teatrální chování, vyvolávání napětí a plané řeči v parlamentu od rána do noci, to je opravdu vrchol politické neschopnosti zvolených zástupců v nejvyšším zákonodárném sboru, kteří by měli pracovat pro občany, zajišťovat stabilitu a klid ve státě, být příkladem nejvyšší morálky a kultury chování ve společnosti.

Dnes už si troufám říct, že nejdemokratičtěji se po celou dobu jednání v PS chovali poslanci strany, která je tzv. demokratickým blokem označována za extrémistickou. Pozoruji to již delší dobu, nejen při včerejším jednání, že zástupci SPD mají nejkonstruktivnější, nejfaktičtější a nejslušnější vystupování a jednání ve sněmovně.Zato někteří představitelé současné opozice se chovají kontraproduktivně a jako nekulturní, umanutá, ublížená, divoká smečka. Co jiného si myslet o tom, když za zvuku prezidentských fanfár nakráčí do sněmovny poslanec Schwarzenberg a jeho příznivci hlasitě vykřikují, chechtají se a tleskají, aby se vzápětí, když dojde k poslanecké lavici a přijde skutečný prezident, zase otočil a ze sněmovny odešel. Tentokráte to nebylo nedopatření starého zmateného pána, ale evidentní schválnost a provokace, když se za ním ze sálu odporoučela potom celá strana jeho pohrobků.

Před sněmovnou se mezitím houfuje pár aktivistů pod vedením ortodoxního rebela Peszynského a pokřikuje na prezidenta „ruský šváb“ a jiná urážející hesla. Policie tomu jen přihlíží a nijak nezasahuje. Jinde na světě by takového člověka přinejmenším okamžitě upozornili na to, že pokud bude pokračovat, bude vyveden. Totéž se ve večerních hodinách děje bezprostředně před budovou Poslanecké sněmovny, kde je zakázáno demonstrovat. Plné plastové lahve létají na premiéra a policie jen nečinně stojí a přihlíží.

A proč to tak je? Protože pár zhrzených politiků z tzv. demokratického bloku a jejich spřátelená mediální pěchota, se snaží vyvolat neklid ve společnosti a vytvořit v ní dojem, že u nás nastává období komunismu, že se budou snad zavírat a popravovat lidi tak jako v padesátých a šedesátých létech v době těsně po druhé světové válce.

„Nejjasnější svědomí národa“, poslankyně Němcová, poslanec Kalousek a nejen oni, pořád opakovaně „lezou“ před mikrofon a přednáší s význačným patosem v poslanecké sněmovně tragické traktáty proložené plamennými metaforami. Slyšet je několikrát o páté koloně, o komunistických čistkách, o agentech státní bezpečnosti, o rudém nebezpečí, o bolševismu a návratu komunistické totality.

O tom, jak v novodobější historii právě lidé ze současných stran ODS, KDU, TOP 09 a STAN kdysi promrhali jako představitelé obcí, krajů a státu majetek za miliardy, jak se právě za jejich éry rozbujela korupce, o tom ani slovo!

Nedivím se, že premiér po tom celodenním napadání, urážení, obviňování, podezřívání a nedůstojném divadle, neudržel své emoce na uzdě, povolily mu nervy a Kalouskovi, jakožto největšímu sprosťákovi a buřičovi z pléna, vynadal do ožralů, zlodějů a došlo i na tykání! Být na jeho místě, nevím, zda bych to vydržela až do pozdních večerních hodin a zda bych ho, bez ohledu na státní funkci, neposlala už dávno do patřičných míst.

Co mi ale na tom vadí nejvíce? Že se spousta lidí a především mladých lidí, nechá touto nechutnou populistickou propagandou, kterou ještě zveličují současné opozici blízká média, zmanipulovat a jako ovce vykřikují ta samá hesla, pronášejí ty samé nesmyslné falešné soudy a dělají unáhlené závěry.

Dámy a páni z ODS, TOP, KDU a STAN, ve svém protikomunistickém tažení totiž zapomněli lidem říci, že doba, kdy tu vládla ideologie jedné strany, je dávno pryč, že se dávno změnila naše Ústava, naše právní předpisy a uspořádání, že existují jiná pravidla pluralitní demokracie i společnosti. Jsou nastaveny jiné demokratické mechanismy, které tu tehdy nebyly a které nelze v současné době nijak jednoduše měnit ani překračovat. Také se za tu dobu minimálně padesáti let změnilo geopolitické uspořádání a nastal nebývalý pokrok ve všech zemích světa. Sovětský svaz je dávno minulostí a nynější Rusko je úplně jiný stát. Strašit lidi komunismem, jaký tu býval, je tudíž jedna velká utopie a věřit tomu může jen skutečný fanatik nebo někdo, kdo nemá historické zkušenosti a znalosti.

KSČM pod vedením poslance Filipa je potřeba ale přičíst vinu na tom, že jsme svědkem takové nehorázné frašky, nechutného politického boje a že si parta zhrzených politických populistů a extrémistů může dovolit chtít se přes téma ohrožení komunismem dostat zpátky ke korytům vyvoláním hrůzy a paniky mezi občany. Jejich obstrukční, nekonstruktivní politické chování a jednání se totiž bude opakovat a stupňovat. Budou usilovat minimálně o nové volby a nebude jim ani vadit dosáhnou-li toho všemi prostředky i za cenu pravidelných demonstrací, nepokojů a státním převratem.

Současná KSČM bude takové situace oprávněně hlavním viníkem, protože se až urputně po roce 1989 nechtěla vzdát své ideologie, očistit se od minulosti, přeformovat se a přejmenovat v jinou moderní levicovou stranu tak, jako se to stalo v okolních zemích postsocialistického bloku. Ti největší soudruzi stejně už nežijí, nebo jsou rozptýleni v ostatních stranách, dávno přehodili kabáty. Mohli jsme si teď ušetřit ostudné okamžiky, které provázely i včerejší jednání poslanecké sněmovny a které opravdu mohou vyústit v občanské nepokoje a vážný politický problém.

V každém případě, „demokratický blok“ má momentálně smůlu. Komunismus tu dlouho nebyl (v podstatě pravý komunismus jako státní zřízení to ani nikdy nebyl) a nebude ani teď. To musí taky jasně zaznívat, hlavně pro mladou generaci. Daleko horší bude nový neomarxismus, který se šíří nikoliv z východu, ale především z Belgie a Německa a není záležitostí starých komunistických struktur, ale úplně jiných stran, bohužel většinou těch, co se pasují na demokratické, liberální a taky sociální.

Co už je teď ale více než jasné, že se právě z nich stávají strany extrémistické a nebezpečné pro evropskou společnost s chováním na hraně všech morálních a společenských norem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Nejdemokratičtější jsou extrémisté, nejextrémističtější ti, co si demokraté říkají

 • A kdo je tedy Babis? Pry je STBak, pry je zlodej, nakrad si pry na Capi hnizdo.
  Zajimave je, ze nikdo v Cesku s pravdou nepospicha ven a ze Babis jde az do Strasburgu, aby se ocistil , ze v STB nebyl. 25 000 pry skartovanych dokumentu na papalase za 14 let provedli ti sami STBaci co lidi tyrali a jsou stale ve funkcich!!! Nektere asi skartovany nebyly a slouzi ted k diskredizaci a odstrelu nepohodlnych politiku.
  Dale je zrejme propojeni politickych sniperu Cech a Slovenska. Jejich ukolari sleduji stejne cile. Podvadet, krast a lhat za ucelem udrzeni si moci k ovladani korupcnich penezovodu. K tomu jim slouzi stare struktury, STBaci, korupcni chobotnice.

 • K EK:
  Co jsou systemove strany, ktere si rikaji demokraticke? Proc nenavidi tolik Babise?
  Jsou to strany zodpovedne za rozkradeni zeme od sametu, za korupcni penezovody, vyssavajici danovou pokladnu, za rozdeleni spolecnosti, za poklonkovani zlocinne NATO a EU, za poslusne slouzeni kolonizatorovi USA a jeho NWO.
  Byla to dlouha veta, ale vubec neni kompletni.
  Chci tim jenom rict, ze s temito t.zv. systemovymi stranami se nikam nedostaneme nez tam, kde jsme. Mira korupce v nasi zemi a vlada penez se neda uz jen tak odstranit.
  Babise se nezastavam, dela take chyby, ale je schopnejsi, nez cela ta banda prolhanych a neschopnych zlodeju a blbu ze systemovych stran. Je to mensi zlo. Jeste nova vlada nezacala pracovat a hazeji mu jenom klacky pod nohy, plivaji na neho, urazeji jeho i rodinu. Media jim v tom pomahaji.
  Tahle luza v systemovych stranach se trese hruzou, ze jim Babis sebere jejich prebendy a napojeni na korupci a zavre penezovody. Proto ta hysterie, proto ta nenavist.
  Nechme novou vladu pracovat at ukaze, co umi. Podle jejich cinu pozname co je zac a muzeme provest korekci ve volbach.

 • Vyber politicke zumpy Cechistanu se shromazdil na obrazku. Zradci naroda, lhari a pokrytci, cernoprdelni luza.

 • Právě díky těmto politikům na fotografii a dále jejich předchůdcům se Babiš dostal k moci. Dříve byla politika dialogem vzdělaných lidí, kteří respektovali své konkurenty a snažili se být lepší v argumentaci. Nyní je politika reprezentována nenávistí ke každému, kdo má jiný názor. Politici už spolu nemohou jednat, protože se řídí jen svými pudy a ne rozumem.
  Babiš jen využil toho, že tzv. demokratické strany sloužily svým vůdcům k vlastnímu obohacování. Systém byrokratického přerozdělování jim umožnil, aby ignorovali vůli voličů a hrabali jen pro sebe. I když nebude Babiš dělat nic jiného, voliči mají krátkou paměť a uvěří každé naději na změnu.
  Vraťme se do prvních voleb pro roce 1989: Občanské forum: Strany jsou pro straníky, OF pro všechny. Ano OF bylo pro všechny. Každý, kdo zahodil legitimaci KSČ a vylezl na valník na náměstí, mohl být ve funkci. OF fungovalo jako očistec, přes který mohl kdokoliv vstoupit do polistopadové politiky. Kdo nemohl přímo, nastrčil si někoho. Když OF vyhrálo volby, přeměnilo se na politickou stranu, aby udrželo moc a mělo řídící strukturu.
  Stejný trik udělaly Věci veřejné. Také lidem slibovaly, že budou stát řídit jinak, než političtí dinosauři.
  Do třetice na stejný trik skočili voliči Babišovi.
  Kdyby byli politici tzv. demokratických stran normální a vedli dialog sílou argumentů a ne silou nenávisti, nikdo by ani netušil, kdo je Babiš.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*