„Nejcharismatičtější“ zloděj křičí, chyťte zloděje…

„Nejcharismatičtější“ zloděj křičí, chyťte zloděje…

Prof. Petr Fiala, čerstvý předseda občanských demokratů a dlouholetý předseda moravského zemského výboru české sekce Panevropské unie, prohlásil na volebním kongresu strany v Olomouci hrdě, že ODS už je zpět; byl velmi pyšný na to, že došlo k „zásadní obměně“ vedení….

A tak se „nejcharismatičtější“ politik dostal do role zloděje, co dnes ze všech sil na poslaneckém klubu ODS křičel; chyťte zloděje. Plány Sobotkovy vlády, co ještě ani nedostala důvěru Sněmovny, jsou slepencem, který nebude fungovat, byť jednotlivá opatření mohou působit populárně.

A poté přidrzlý Fiala, jehož ODS v čele s Nečasem zadlužila Česko skoro za biliony a zvýšila nezaměstnanost na víc než 600 tisíc, připomněl, že výše nezaměstnanosti v současnosti dosáhla rekordní výš 8,6 procenta, protože práci nyní nemá 630 tisíc lidí. A měl na mysli vládu Bohuslava Sobotky. Zapomněl ovšem říct, že Rusnokova vláda byla jen překlenovací a neměla žádný podíl na získávání práce pro občany, což platí rovněž o Sobotkově vládě, která byla ustavena před týdnem a dát či nedat jí důvěru má Sněmovna až 19. února 2013.

olser baner

Ing. Petr Mach, Strana svobodných občanů: „Státní dluh za Nečase, tedy za léta 2010, 2011 a 2012, se navýšil o 500 miliard korun na téměř dva biliony. Vláda Petra Nečase tak vytvořila třetinu veškerého dluhu od vzniku samostatné České republiky a byla rekordním zvyšovačem daní v dějinách České republiky. Daň z přidané hodnoty na plenky a další zdravotnické potřeby zvýšil z 10 na 21 procent. DPH u potravin, léků, tepla, vody, dopravy, knih zvýšil z 10 na 15 procent. DPH z benzínu, paliv, mobilů, počítačů, bot a mnoha dalších věcí zvýšil z 20 na 21 procent.

Nečas zvýšil daně pro pracující důchodce a živnostníky s dětmi. Zavedl zdanění výnosů ze stavebního spoření, zdražil dálniční známku z 1200 na 1500 korun a daně z tabáku zvýšil z 1340 na 1400 korun na kilogram. Pro řidiče jezdící na plyn zavedl daň ze stlačeného zemního plynu ve výši 500 korun za tunu…“ Víte to, pane prof. Fialo, předsedo ODS, co už je jako béčko TOP 09 zpět?

Přesto Fiala trval na svém, že program Sobotkovy vlády podle něj navíc nepřináší návrhy, které by mohly nezaměstnanost snižovat. Jaké návrhy vznikly za vlády ODS během posledních sedmi roků, kdy měla v čele trojkoalice svého člověka na prameni jménem Nečas? Žádné, přesto má tento dlouholetý předseda moravského zemského výboru české sekce Panevropské unie (Paneuropa-Union Böhmen und Mähren, jen náhodou podobný název Protektorátu Böhmen und Mähren?) a rektor Masarykovy univerzity tu drzost kritizovat někoho, kdo ještě neměl šanci s děsivým dědictvím trojkoalice v čele s premiérem Nečase z ODS cokoli učinit.

„Receptem je liberalizace pracovního trhu, částečné pracovní úvazky, daňové úlevy pro ty, kteří zaměstnávají dlouhodobě nezaměstnané,“ tvrdí hrdina sebezpytu, sebemrskání, politiky nového typu, úklidu výlohy a zákulisí, neboť ulice kouká. Co pateticky volal: „Pryč s dinosaury s visačkou padouchů; ODS bude opět nositelkou příštích dobrých zpráv…“ Přesto si nepamatuje, jakou politiku prosazovala Nečasova vláda, když s ní dovedla ODS až k „vrcholným“ šesti procentům voličských preferencí.

Ano, pane Fialo, páne pravdu, bylo to, jako kdyby si ODS sedla do auta a chtěla zařadit současně jedničku i zpátečku a ještě u toho šlapala na brzdu a divila se, že auto dopředu nejede. Tak fungovala ODS a ne současná, zatím ještě pořád jen teoretická Sobotkova vláda.

Inu, ještě, že existoval pan Murphy, který měl na toto žvanění svůj bonmot: “Nic není dostatečně chráněno před talentovaným blbem…”

Publikováno se svolením autora olser.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*