Nedělejte z mladých obětní beránky, všichni máme máslo na hlavě

Nedělejte z mladých obětní beránky, všichni máme máslo na hlavě

Často slýchávám zjednodušené pohledy ve smyslu – lidi narození před rokem 1980 jsou „z obliga“, až od mé generace (jsem ročník 1985) se to mělo údajně zvrtnout.

Jako kdybychom spadli z Marsu s nějakými „sluníčkovými genovými mutacemi“ a jako by prostředí, vytvořené generacemi před námi, na formování dnešních mladších generací nemělo žádný vliv. A pak se starší diví často až příliš arogantním reakcím těch mladších. Na vině je to, že starší generace se dopouštějí alibismu, oni prý nic, oni muzikanti…, a ta „zkažená submisivní mládež“…, tedy podobná povýšenost a despekt, jako když nám „kavárna“ nadává do „buranů“, „nácků“, „ovarů“ či „zaprděných Čecháčků“.Podle mě vůbec není náhoda, že mezi tzv. osmašedesátníky je tolik sluníček, podobně jako mezi studenty… Už tehdy, na jaře 1968, šlo z části o v podstatě souboj marx-leninismu (Brežněv, Biľak, Ulbricht…) s neomarxismem (tzv. reformní komunismus), západní fenomén „zlatých šedesátek“ nás také zasáhl, byť zeslabeně, ale nelze si hrát na to, že tehdy k nám žádný skrytý neomarxismus nešel, to by byla nehorázná naivita.

Pokud chcete důkazy, tak jeden za všechny, zvolení morálně zvrhlého beatníka Allena Ginsberga, jemuž z počátku v USA nechtěli vydávat jeho díla kvůli nemorálnosti, byl v roce 1965 zvolen našimi tehdejšími studenty za krále Maiales!!!

Proč tedy vše svádíte jen na současnou mladší generaci, když celý problém začal daleko dřív? Proč, když my, na něž vše svádíte, jsme jako děti poslouchali Orlíky, starší generace této skupině nadávala do „nácků“? To jsme nebyli my, kterým bylo osm nebo deset let, to byly často mnohem starší ročníky, než tzv. Husákovy děti alias generace X (údajně poslední reprezentanti starého světa), těm bylo tehdy tak patnáct až dvacet, to byli často lidi narození před rokem 1960!!!

Proč tedy děláte z mé generace (mileniálové alias generace Y, narození v 80. letech…) obětního beránka a hrajete si na to, že „My starší jsme bez viny, kašleme na mládež, důchodci na barikády“??? Místo dialogu starší a mladší generace vlastenců se hledají generace obětních beránků, aby si starší mohli umýt nad vším ruce??? Kdo nám mladým vštěpoval černobílé vidění (západ/NATO/USA/EU=svoboda+dobro, východ/Rusko=totalita+okupace+zlo)?

Proč jste vy starší, kteří nás dnes odsuzujete, tehdy nešli na barikády, když nás mladé demoralizovaly různé počítačové hry a televizní pořady, samozřejmě vytvořené staršími generacemi…, když my jsme byli malí caparti? Proč jste volili v drtivé většině NATOhujerské a EUrohujerské politiky? Proč jste volili – rychle kapitalizmus a na západ a „zpátky do Evropy“? A proč vyčítáte těm, kteří v tomhle vyrůstali, že jsou často zmatení, pomýlení a ze setrvačnosti věří černobílému nesmyslu o „EUropském snu“ a „ruském zlu“?

Jsem přesvědčen, že kdyby mezi staršími bylo v tomhle více sebekritiky a méně přehazování viny na mladé, tak i mladí by vám více naslouchali. Ve skutečnosti mladší vlastenci na různých těch Svobodných rádiích a vysílačích mnoho prostoru nemají.

Tak se ptám – je na obzoru nějaká změna a snaha o mezigenerační porozumění, o vtisknutí našemu vlastenectví trochu toho mladického nadšení ohledně budování lepšího, pokrokového a morálnějšího „českého světa“, kde se zase budou více respektovat práva dětí (tedy stop homo-adopcím, Istanbulské úmluvě a imigraci těch, kdo se nechtějí přizpůsobit…), kde bude bezpečněji, kde bude fungovat právní stát, kde nebudou no-go-zóny a Václavák bude bezpečný i ve večerních a nočních hodinách…, ale kde se zároveň mladým nebudou zakazovat věci, které jsou pro ně důležité a společnosti nijak zvlášť nebezpečné (uvolnění autorských práv + opatrná částečná legalizace marihuany)? Je třeba si uvědomit historickou zkušenost, že tam, kde bylo vlastenectví populární mezi mládeží, bylo prezentováno jako něco pokrokového, jako něco tak trochu i revolučního a rebelského, nikoli jako něco unaveného, poraženeckého, rezignovaného a ustrašeného…, od toho se mládež vždycky držela raději dál, tak to v přírodě chodí.

P.S. Nebo mi snad chce někdo tvrdit, že stará předislámská Indie, kde se konopí/marihuana používala běžně, asi jako u nás mnohem zhoubnější a návykovější alkohol, byla civilizací „primitivních divochů“? Je to přesně naopak, ti znali písmo (sanskrt)v době, kdy ještě ani žádní Slované neexistovali, již stovky let před Kristem měli své filosofy a náboženské myslitele. Ani nevím o tom, že by Indům užívání konopí nějak rozvracelo společnost, institut rodiny a podobně, to alkohol je v tomto ohledu nesrovnatelně větším zlem.

Také nemálo objevů a věcí, které nám podle dnešní propagandy údajně přinesl islámský svět, bylo vynalezeno nemuslimskými Indy, Arabové nám to jen „přeposlali“, protože jejich území bylo mezi Evropou a Indií, viz pojem hedvábná stezka, zajišťující spojení mezi Čínou/Indií a Evropou.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*