Nechcete válku? Tak ji nepodporujte!

Nechcete válku? Tak ji nepodporujte!

Jestliže si myslíte, že nám se to vyhne, tak tomu opravdu nevěřte. Jsme středem Evropy a budeme středem dění. A proč? Protože jsme pustili k moci takové lidi, kteří hájí cizí zájmy a své zájmy, rozhodně ne naše. A proč jsme je tam pustili?

Opravdové bojovníky za svobodu jsme díky své neochotě zjišťovat pravdu zavrhli v zapomnění. A některé nejen v zapomnění, ale i k odsouzení. Pravé lidi symbolizující odboj proti totalitnímu socialismu jsme zašlapali a naopak ty zpoplatněné převlečené, jsme vrhli do vlády.

Jak můžeme chtít, aby nějaký solidní intelektuál bojoval za lidi, když po těchto skutečnostech vidí, že ho čeká nejen boj proti současné všehoschopné politické špíně, ale také nakonec boj s vlastním lidem. Boj s lidem, který se nechává opíjet andělskými slovy ďábla. S lidem, který věří televizi, médiím a nechce si nechat vzít iluze o tom, že by si takové instituce mohli dovolit lhát.

Kde jsou opravdový hrdinové minulé doby a jak skončili? Hledejte, ptejte se, ale nenechte se opíjet. Jak se po převratu zacházelo s opravdovým symbolem odboje Karlem Krylem? Proč Havel skončil na hradu a Kryl v třetí cenové v podhradí? Nebo jste snad uvěřili výkladu pravdoláskařů, že byl uražený, že mu nenabídli také koryto? Víte, jak skončil opravdový intelektuál Miroslav Dolejší, který si odseděl za své odbojové postoje snad nejvíce let? Zeptali jste se někdy, proč se o něm nepíše a nediskutuje v médiích? Víte kdo to je například Marián Dudinský? Že byl politickým vězněm ještě v roce 1990 a na žádost Havlovi o propuštění se mu nedostalo odpovědi? Pravděpodobně to Havlovi sekretáři přehlédli v té práci, jak obejít Benešovy dekrety, aby Havel získal majetek.

Copak si nikdo nevšímá toho, jak naprosto shodně proběhly minulé změny po celé východní banderovciEvropě a v tak krátkém časovém úseku! Copak nikdo nevidí, že něco podobného se začíná dít i nyní! Kdy konečně pochopíme, že se v politice nic nedělo a neděje jen náhodou, nebo díky pár iniciativním studentům? Ono by se snad mohlo dít, ale není dostatečná opatrnost na to, aby toho okamžitě nezneužila nějaká vyšší moc. Je na nás, abychom si dali všech pět dohromady a pochopili, který systém se tu dere k moci a jaké praktiky k tomu používá.

Systém hledá páky a praktiky, jak si udržet moc a navyšovat zisky. Nebudou se štítit ničeho, jako se neštítili jinde. Nejhorší konečnou variantou, která není moc vzdálená od reality, je nechat se poštvat sami mezi sebou a sáhnout po násilí. Hodně lidí se tomu dnes směje, ale v dnešním světě je opravdu možné všechno. Tak daleko jsme vyspěli.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://tomasgroh.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články