Nechá Biden bombardovat Moskvu „zabijáka“ Putina?

Nechá Biden bombardovat Moskvu „zabijáka“ Putina?

Vůbec nekomentuji to, co dělá Joe Biden směrem dovnitř USA.

Ani v dobrém, ani ve špatném. To je věc Američanů a jsem příliš daleko, abych cítil potřebu se k tomu vyjadřovat.

Ono  vůbec  se vše mění a neplatí to, co platilo před čtyřmi lety.

I Evropa už je jiná a Emanuel Macron hovoří o strategické autonomii Evropy a Angela Merkelová sice rozpoutala kampaň proti Navalnému, aby zakryla totální porážku Západu při další barevné revoluci v Bělorusku, ale nakonec ucukla a plynovod  Nord Stream  II si nenechala   vzít a i ten Sputnik se bude v Německu vyrábět.Za dobu čtyř let Putin minimálně vojensky vyhrál v Sýrii, odstrčil Západ z Libye a dohodl se s Erdoganem, a i Náhorní Karabach zvládl bez jakékoliv intervence Západu a momentálně mohutně geopoliticky vítězí se Sputnikem V. Opakuji Biden se vzteká a proto se prosáklo, že vyvíjí nátlak na některé jihoamerické státy, aby Sputnik odmítly.

Když tak mi poraďte, ale nenacházím jediný příklad z posledních let, kdy by USA porazily Rusko. A když si k tomu připojíme mohutný ekonomický, ale i vojenský nástup Číny, jejíž strategické partnerství s Ruskem se prohlubuje, působí Biden z hlediska geopolitiky tak trochu zoufale.

Biden, podobně jako kdysi Clintonová přišel s tím, že Rusko a Putin uskutečňovali vlivovou operaci na podporu Donalda Trumpa ve volbách. Ruský prezident Vladimir Putin zaplatí za snahu zasáhnout do loňských prezidentských voleb ve Spojených státech, kterou Moskvě připisují americké tajné služby.

V rozhovoru s televizí ABC News to řekl šéf Bílého domu Joe Biden, jehož administrativa prý brzy odhalí další kroky. Prezident USA také připustil, že Putina považuje za „zabijáka“. A  na dotaz, jakou reakci připravuje uvedl, ať se redaktor připraví. Ale to my  přece už všichni víme.

Agresivní pouliční demonstrace ve prospěch „bojovníka za svobodu“ Navalného otřásaly Ruskem asi tak měsíc. No nic z toho. I tak by čajíčkem proti tomu, co vyvolalo hnutí BLM. Zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Zcela na rovinu. Rusko určitě už neočekává od USA cokoliv dobrého.

Tak uvidíme, s čím bílá holubice Biden přijde, aby zabijáka Putina sejmul.

Zatím jde od fiaska k fiasku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Nechá Biden bombardovat Moskvu „zabijáka“ Putina?

  • Biden si myslí, že je hlavním hrdinou nového dílu Žhavých výstřelů. Prezidentování nechává na své viceprezidentce.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*