„Nečekaný rebel“ Tomáš Petříček – první rebel v historii, který jde s proudem. Rebelství? Spíš chybí jen vodící šňůrky

„Nečekaný rebel“ Tomáš Petříček – první rebel v historii, který jde s proudem. Rebelství? Spíš chybí jen vodící šňůrky

„Nečekaný rebel Petříček: nejsem ničí prodloužená ruka,“ hlásí titulek článku, v němž Ondřej Kundra z Respektu v pozitivním světle líčí ministra zahraničí.

Ze zkušeností si troufám tvrdit, že pakliže vás hájí, nebo dokonce vychvaluje prakticky jakékoliv z Bakalových médií, pak s velkou pravděpodobností hájíte (vy nebo váš „loutkář“) zájmy převyšující (nebo často zcela protichůdné než) ty české.

Tomáš Petříček možná opravdu není Pocheho loutka, možná je jen jeho ideové dvojče. Některá média jsou z něj odvařená – v pozitivním slova smyslu (podezřívám z toho ostatně i pány a dámy ze zpravodajství ČT) a vidí v něm budoucnost ČSSD, která by se pod jeho ideovým vedením mohla klidně spojit s TOPkou nebo STANem (v současnosti i s panem vedoucím z ODS).Skočí-li EU – USA z okna, skočí někteří naši taky… jen přidělat vodící šňůrky

Spojuje je totiž jedna prostá a podstatná věc – nedají dopustit na božstvo z EU, NATO, USA, vidí za vším Putinovy agenty a lokajsky přitakají všemu, co velcí bratři ze západu vypustí do éteru. Troufám si tvrdit, že kdyby USA nebo EU skočila z okna, polovina naší honorace – s Petříčkem a Pochem v čele – skočí taky. Obrazně samozřejmě.

Ale zpět k „rebelu“ Petříčkovi, který rebeluje akorát tak na zájmech ČR. Jeho rebelie – co se týká učiněných kroků, které jsou v naprostém souladu se současným viděním světa z pohledu EU-USA, je asi taková, jako mohla být rebelie prosovětsky nejkovanějších soudruhů za minulého režimu.

Nejnověji Tomáš Petříček navrhl vládě krok podpořit Guaidóa prozatímním prezidentem Venezuely, který má dovést zemi k demokratickým volbám… Opět „rebelství“ (čti „vazalství“) USA-EU. Ať už je to jak je to, nevím, kde „demokrati“ celého světa vzali právo určovat a vybírat si, kdo je tím správným prezidentem Venezuely. To platí tentokráte i pro prezidenta Miloše Zemana, jehož pozvání samozvaného prozatímního prezidenta Venezuely do ČR čpí patosem jako z oka vypadlým kavárně.

Ale zpátky k rebelu Petříčkovi

„Musíme skutečně konstatovat, že ty loňské prezidentské volby neproběhly podle mezinárodních standardů. Celá řada našich partnerů včetně EU neuznala ten výsledek jako legitimní,“ uvedl v Událostech a komentářích na ČT.

Načež se ho zeptala moderátorka Marcela Augustová: „Madura podporují Rusko, Írán, Asadův režim v Sýrii, Turecko, Kuba, Bělorusko. Vám se do téhle společnosti prostě nechtělo?“

„Ne.“

„Ne,“ dokončila se smíchem moderátorka.

Když já chci mezi „Rychlé šípy“, ne mezi „Bratrstvo kočičí pracky“

Myslím, že tohle alespoň z části potvrzuje má slova výše. Podobně jako u skřípající kauzy Skripal, podobně jako u chemických útoků přisuzovaných Asadovi, podobně jako u ruských superhackerů, kdy velká část naší politické reprezentace má vždy okamžitě jasno a vazalsky bez jakýchkoliv zřejmých důkazů nekriticky přijímá tvrzení západních partnerů. Podobně chce Petříček patřit mezi „vyvolené“ a nechce být mezi „vyvrhely“ – ať už je právo a pravda kdekoliv.

Jinak se „rebel“ Petříček pravidelně staví za Ukrajinu ve sporu s Ruskem, při každé příležitosti „rebelsky“ prosazuje jasné proNATOvské a proEUnijní postoje, „rebelsky“ protlačil podepsání Paktu OSN o uprchlících Českou republikou, přičemž zcela jistě lobboval i za Pakt OSN o migrantech, „rebelsky“ se nevymezil proti uznání tzv. „Banderovců“ na Ukrajině za válečné veterány nebo třeba „rebelsky“ vyzval Lubomíra Volného (SPD) k omluvě za slova o Václavu Havlovi coby vlastizrádci.

Zkrátka „rebel“ z povolání. I James Dean, coby Rebel bez příčiny, by mu nesahal po kotníky!


Tomáš Petříček
@Tomas.Petricek.Sedmicka / Facebook
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Nečekaný rebel“ Tomáš Petříček – první rebel v historii, který jde s proudem. Rebelství? Spíš chybí jen vodící šňůrky

  • Pokud KSČM nepřestane s podporou této vlády, nedostane se v příštích volbách do PSP. Tato vláda nás odevzdává do poslušnosti k EU a USA tak silně, že už brzy bude jmenovat naší vládu nějaký papaláš ze zahraničí. Na vůli voličů nebude vůbec záležet.
    V eurovolbách a v každých dalších národních volbách musí zvítězit pročeské síly. Nesmíme to vzdát. Nebojme se říkat své názory. Ti, kteří je zesměšňují už dávno ztratili identitu a jsou jen poslušně vycvičení pejskové, kteří vrtí ocasem a slintají, když na ně promluví někdo z EU nebo USA.
    Nic není ztraceno – EU se rozpadá a jede jen o to, nemít při jejím krachu „pupeční šňůru“ provázanou. Braňme se a volme vždy ty, kteří nechtějí přijímat migranty, nechtějí přijmout euro a nebojí se říkat pravdu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*