NE vysílání českých vojáků do Pobaltí

NE vysílání českých vojáků do Pobaltí

Nesouhlasíme s vysláním tří stovek vojáků České armády v rámci předsunutých sil NATO do Pobaltských států. Podívejte se, co jsem řekl vládě ve Sněmovně. Koalice ČSSD, hnutí ANO, KDU-ČSL spolu s ODS a TOP09 však vyslání odsouhlasily a přehlasovaly nás. Na to, kdo jak hlasoval, se podívejte zde: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=66737/sqw/hlasy.sqw?G=66737
Vážené dámy a pánové, máme před sebou návrh na působení necelých tří stovek vojáků České armády v rámci předsunutých sil NATO v Pobaltských republikách. Hned v úvodu říkám, že naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) tento návrh nepodporuje.

Podporujeme něco jiného. Podporujeme jednoznačně účinnou a efektivní obranou spolupráci při zvýšení obranyschopnosti pobaltských států. Takovou spoluprací by byla třeba iniciativa států V4 pomáhající ve výcviku sil pobaltských států. Nemáme problém s tím pomáhat pobaltským státům budovat vlastní obranné síly. To je jedna věc. Ale umísťovat tam expediční síly NATO je věc druhá.

Expediční síly NATO zde významně zvýší napětí ve vztahu k Rusku. Posíláme naše vojáky do prostoru, kde může dojít k obrovské eskalaci válečného nebezpečí v Evropě. Již dnes se ozývají v USA hlasy volající po vypovězení dohody o zničení raket malého a středního doletu. Pokud k tomu dojde a tyto rakety se objeví v Pobaltí, bude to znamenat vyprovokování války z Ruskem. Rusko bude muset jednat stejně jako Kennedy reagoval na sovětské rakety na Kubě. Ve válce se tak můžeme ocitnout bez toho, že se někdo bude ptát na názor ústavních činitelů naší země. Kvůli třem stovkám našich vojáků, kteří budou v Pobaltí právě z důvodu, abychom neměli čas se rozhodovat.

Od útoku NATO na Jugoslávii, od akcí států NATO v Libyi považuji za nebezpečné, abychom se nechali slepě zatáhnout do vojenských dobrodružství, která jsou proti zájmům našich občanů. Opakuji, podpořme obranné sily pobaltských zemí, ale nepodporujme tam umísťování expedičního sboru NATO. Je to mechanizmus, který povede k další eskalaci napětí na východě Evropy. Napětí, které odstartoval státní převrat na Ukrajině.

Ptejme se, hrozí dnes pobaltským zemím nebezpečí? Myslím, že vážné, ale jiné než dnes řešíme. Pobaltské země se dnes vylidňují dramatickým způsobem. Lidé odtud odchází. Odchází možná proto, že nevidí svou budoucnost v zemi, která se chystá být bojištěm.

Na závěr si dovolím uvést maličkost, která násobí mé obavy. Je to nehoda vozidel vojenského konvoje USA, která minulý víkend ucpala naši dálnici D1. Ten, kdo odsouhlasil přesun vojenských konvojů po dálnici D1 na první dovolenkový víkend, je totální hlupák a děsím se, že takový hlupák má v ruce bezpečnost naší země. A kdo řídí ministerstvo obrany všichni víme…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “NE vysílání českých vojáků do Pobaltí

  • Kdo nechce válku, kterou propagují ti , kteří si chtějí zotročit tento svět, musí hlasitě projevovat nesouhlas s činěním našeho pana herce,, který teď hraje úlohu ministra a přesně koná podle scénáře svých loutkovodičů. Jsme Slované a ještě máme v paměti to co činili
    Němci, kteří se v minulém století předvedli jako rasa, která je velice ve svém konání negativní, poroučivá a zlá. , která i dnes se snaží býti již na koni a chce poroučet Evropě. Určitě je mi bližší Putin, než američtí dravci, kteří chtějí jen válku, aby na ni vydělali. Vždyť USA neustále válčí, všude mají vojenské základny a neustále provokují jakoby chtěly vyvolat válečný konflikt.. . Vzpomeňme na h u m a n i t á r ní bombardování a jaké utrpení to běžným lidem přineslo. Válku nemůžeme připustit a podporovat.

  • NATO je zlocinecka organizace pod velenim US Army, bojujici za zajmy USA, ale za penize zemi NATO!
    Podporuje agrese USA v zemich, ktere se nechteji podrobit USA a pomaha k jejich niceni na zaklade lzivych tvrzeni a podvrhu!!!
    Proto musi CR vystoupit z teto hanebne zoldnerske organizace.
    SPD je jedina strana, vyzadujici znovuziskani samostatnosti zeme vystoupenim z EU a NATO! Usiluje rovnez o uzakoneni Referenda, aby byla u nas posilena prima demokracie, protoze se dosud politicke zmeny daji prosadit pouze ve volbach jednou za 4 roky a to je dlouha doba!!! Volte SPD a ne proflakle a zkorumpovane strany plne zlodeju jako CSSD, ODS, KDU-CSL, Top09, kteri nas uz okradaji po desetiletich. Je treba dukladna zmena rizeni armady, policie a justice, redukce statniho aparatu. Posileni armady ne aby bojovala za zajmy USA, ale za nase. Zadne vojaky proti Rusku na jeho hranice neposilat, aby ho provokovali!!!! U nas vladne banda pripodelanych lokaju USA, neschopna nas ochranit pred muslimskymi cmoudy a jejich najezdy do Evropy. To se musi zmenit!!!! Prioritnim ukolem policie a armady musi byt nase ochrana, nasich hranic a naseho obyvatelstva pred ekonomickou migraci do Evropy. Je to nase pravo a povinnost!!! Spolupracujme s V4, ktera jedina je schopna celit bande grazlu v EU komisi a parlamente, kteri uz davno nehaji zajmy Evropy!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*