Ne Putin, ale Trump či nová vláda v Itálii zlikviduje EU a možná i NATO

Ne Putin, ale Trump či nová vláda v Itálii zlikviduje EU a možná i NATO

Václav Moravec i Petr Pavel mají za koníčka hysterii před dezinformacemi, které údajně organizuje Rusko a před tím, jak chce Putin zničit naši úspěšnou Evropskou unii a mírumilovné NATO.  Nádherně si notují nejen v tom, co tvrdí, ale především v tom, co zamlčují a co vyvrací jejich téze, jak je Putin a Rusko odmítané.

Svět je samozřejmě plastický a tvrdit, že Rusko a Putina každý miluje a naopak USA a Trumpa nenávidí by bylo přehnané. Nicméně pravdou je, že hlavním destruktorem euroatlantických vazeb není Putin, ale jednoznačně Donald Trump a Západ je tím rozložen. Tento rúžolící muž jednoznačně vyhlásil válku Evropské unii, opakovaně prohlásil, že chce jednat s jednotlivými zeměmi a Německo a Merkelovou osobně doslova dusí. Nejde teď už o spíše symbolické zrušení klimatické dohody a ukončení úvah o vytvoření TTIP, současné odstoupení od smlouvy šesti velmocí s Iránem o jaderném odzbrojení spojené s výhružkou i, že všechny země, které okamžitě neukončí jakoukoliv spolupráci s Iránem musí počítat s tvrdými sankcemi znamená jednu část rozvalu těchto vztahů, následné vyhlášení cla na dovoz oceli a hliníku druhou část rozvalu, přitvrzení v požadavcích na členské státy NATO zvýšit náklady na obranu na 4 %, přičemž zvyšoval adrenalín Němcům tím, že je urážlivě peskoval, že přispívají jen lehce přes 1 %, představují třetí a čtvrtou a možná nejtvrdší přináší uvalení 35%  daně na dovoz aut.Trump rozhodně pouští EU žilou s cílem jí zničit. Výhodou pro nás je, že jsme příliš malí, než aby to na nás dopadalo a žijeme uprostřed Evropy, což poprvé v historii znamená výhody a ne ohrožení.

Plní, co Trump slíbil. America first. V praxi to znamená, že se na spojence vykašle… Proč ne, to je jejich chyba.

Mimochodem důsledky přichází. Angela Merkelová, kterou jistě nemusíme, ale respektujeme, že šéfuje ekonomicky i sociálně nejsilnější zemi EU se v Soči u Putina chovala pomalu jako malá koketka a když o něco žádala byla příjemná a milá.

Ona také ví o náladách v zemi, kdy podle jednoho z průzkumů 36% Němců pokládá Rusy za spolehlivého partnera a jen 14% z nich Američany.

Mimochodem teď tam jede eurohujer Macron a 5. 6 slavnostně navštíví Putin Rakousko, tedy zemí její rebelský kancléř, který by měl být vzorem pro našeho premiéra chce zasvětit rakouské předsednictví budování mostu mezi Evropou a Ruskem.

A jen připomínám, že Moravcem jinak milovaný předseda připomínaný Jean Jacques Juncker za prioritu Evropy pokládá budovat bezpečnostní architekturu na bázi co nejužší spolupráce s Ruskem. Evropa bez Ruska je podle něj slabá a to fakt je…

A že v Itálii zřejmě dnes vznikne oficiálně euroskeptická a protiemigrační vláda, která požaduje okamžité zrušení sankcí proti Rusku, o tom snad ani Moravec za ten stotisícový plat neví…

Česká televize se stává čím dál tím více prolhaným médiem.

Ale to je zdá se problém všech médií Evropy a světa založené na tzv. liberální demokracii.

Jedno je jisté. Svět se od základu mění a stále více platí, že  ani zamlčování nic nevyřeší.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Ne Putin, ale Trump či nová vláda v Itálii zlikviduje EU a možná i NATO

  • Myslite si, ze se dosavadni lokajove Merkelova, Mayova, Macron kolonizatorovi z USA budou schopni postavit a hajit zajmy Evropy? To je iluze, Evropa potrebuje nove vudce, ne tyhle loutky, ktere pracuji odjakziva proti narodum Evropy za cizi zajmy! Prvni, kdo skutecne chce hajit sve zajmy je ted Italie. Uspeje-li zacne se EU a jeji vazalstvi na USA hroutit.

  • Valecna hysterie a rusofobie USA a zapadu se podoba te za Hitlera a Goebbelse na pocatku 2. svetove valky proti Polsku a CCCP. Zijeme v nebezpecne dobe, kdy nas USA nuti, zvysit naklady na zbrojeni a zesilit mosty a komunikace smerem na vychod, aby unesly tanky 2x tezsi jak za Hitlera. Ten srot mame financovat ne 2%, ale 4% z rozpoctu, ackoliv vydavaji USA a NATO 20 x vice na zbrojeni jak Rusko! Kdo tedy koho ohrozuje? Z hlediska paranoidnich psychopatu v USA Rusko, ti museji mit nekolikabasobnou presilu jako v Libyi a Iraku, jinak do toho nepujdou. Presto prohraly USA vetsinu valek a zanechaly za sebou znicene a rozvracene zeme, s miliony mrtvych a ponechane v chaosu. Nikdo v mediich neukazuje v jakych sutinach ziji ted lide v Iraku, Libyii, v Syrii. Mohlo by lidi u nas napadnout, ze takhle to bude vypadat i u nas, budeme-li i nadale spojenci silencu a valecnych stvacu.

  • EU zaujala taktiku – maskování vlastní neschopnosti rusofobií. Svádí na Rusko vše, co se nepovede. Přitom je EU už dlouho v rozkladu, který zákonitě byrokracie přináší. Jestliže se byrokratické nesmysly šíří geometrickou řadou, je třeba s tím něco udělat. V roce 1989 to prasklo jako papiňák a praskne to zas.
    Potom se začne prosazovat zdravý rozum a věci se napraví. Zatím tomu brání nikým nevolení, nikým nechtění a draze přeplacení eurobyrokrati.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*