NBC neodvysílala Snowdenovy komentáře k 11. září

NBC neodvysílala Snowdenovy komentáře k 11. září

Jen asi čtvrtina z nedávného rozhovoru pro NBC News, s bývalým systémovým administrátorem pracujícím pro americkou Národní bezpečnostní agenturu NSA , Edwardem Snowdenem se dostala do vysílání a následně bylo zjištěno, že ve vystřižených pasážích Snowden hovořil o teroristických útocích z  11. září.

Když se ve středu na NBC odvysílal rozhovor mezi novinářem Brianem Williamsem a Snowdenem, tak NBC zredukovala rozhovor, který trval v celku čtyři hodiny, do 60 minut. Po analýze, která byla následně po odvysílání provedena, se ukázaly části rozhovorů, které se do vysílání nedostaly, včetně jeho poznámky, v které zpochybňuje neschopnost zpravodajské komunity tyto útoky zastavit.

V odpovědi na otázku od Williamse, která se týkala „netradičního nepřítele,“ Al-Káidy a jak zabránit dalším útokům od této organizace a dalších, Snowden poukázal na to, že Spojené státy měly dostatečné množství informací, ale nejednaly.


Víte, to je klíčová otázka, kterou Komise 11.9 musela uvážit. A to co našli, když prozkoumali všechny zpravodajské služby od různých zpravodajských agentur, tak zjistili, že jsme měli všechny informace, které jsme potřebovali jak od zpravodajské komunity, tak od tajného sektoru a obrany Spojených států k zastavení a odhalení tohoto spiknutí,“ prohlásil Snowden. „ My jsme ve skutečnosti měli záznamy všech hovorů ve Spojených státech a venku. CIA dobře věděla, kdo jsou tito muži. Problém nybyl v tom, že bychom neměli nasbírané informace, také to nebylo v tom, že bychom neměli dost záchytných bodů, problém byl v tom, že jsme nerozuměli (nebo měli zakázáno rozumět pozn. svobodnenoviny.eu) tomu co máme.“

http://www.youtube.com/watch?v=OEv1-4hFa4I

Celý článek v angličtině

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*