Názorná ukázka vítací demagogie

Názorná ukázka vítací demagogie

Kauza mazání křížků na letácích Lidlu a demagogické dotazy typu – jak se z lidí, kterým dříve bylo náboženství putna, najednou stali zapálení křesťané?

Moje odpověď: naprosto stejně, jako se s tolika dřívějších liberálů najednou „stali zapálení muslimové“, viz nošení šátku ze solidarity, demonstrativní pojídání kebabu a spol. Je snad paní ombudsmanka muslimkou, protože se zastává práva nosit muslimský šátek při vyučování? Zatím to doufám tak daleko nedošlo. Dělá to z nějakého přesvědčení (já se na to dívám podstatně jinak…), jak podle ní mají vypadat lidská práva.

A stejně tak, pokud se budu bouřit proti mazání křížků na letácích, nemusím být křesťan, klidně můžu být buddhista, muslim nebo ateista, který jen hájí princip stejného metru – když nevadí minaret a půlměsíc, neměl by vadit ani kříž…, nebo který se bouří proti něčemu, co podle jeho přesvědčení „těžce smrdí“ cenzurou a nástupem něčeho, co s liberální demokracií nemá příliš společného.

Sluníčkáři to samozřejmě moc dobře vědí, ovšem kde došly rozumné argumenty, nastoupí fauly a podpásovky, na což jsou tazatelé podobného typu kovaní mistři.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Názorná ukázka vítací demagogie

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*