Navzdory vypuknutí koronaviru v Itálii, levice tlačí na otevření hranic

Navzdory vypuknutí koronaviru v Itálii, levice tlačí na otevření hranic

Navzdory náhlému nárůstu případů nakažení koronavirem v Itálii, bývalý ministr tlačí na svou stranu, aby otevřela hranice masové migraci z Afriky.

Bývalý italský ministr vnitra Marco Minniti, současný poslanec za levicovou Demokratickou stranu, která tvoří koaliční vládu země, navrhl, aby strana pokračovala v procesu šrotování migračních dekretů, které vydal bývalý ministr vnitra Matteo Salvini, píše deník Il Giornale.Minniti uvedl, že vláda musí migrantům otevřít více legálních cest a dodal: „Tyto dekrety se musí zásadně změnit, protože vytvořily podmínky pro hlubokou nejistotu. Cesta je povinná: musíme se vrátit k rozsáhlému vítání a obnovení humanitární ochrany.“

Salviniho dekrety o migraci a bezpečnosti zrušily povolení k pobytu v humanitární ochraně v roce 2018, povolení udělená těm, kteří se nekvalifikovali pro azyl, ale přesto jim bylo umožněno zůstat v zemi z humanitárních důvodů.

„Humanitární ochrana udržuje lidi legální, brání jim v tom, aby se stali kořistí zločinů. Integrace není charitativní reflexí, ale je jádrem bezpečnostní politiky, “dodal Minniti.

Zatímco se případy nakažení koronavirem v severní Itálii dále rozrůstají, mnoho lidí, jako je Matteo Salvini, odsoudilo vládní řešení této záležitosti.

Salvini komentoval krizi slovy: „Je nezbytné, aby od dnešního dne (pokud tak již neučinili včera), byl zkontrolován každý, kdo do Itálie vstoupí jakýmkoli dopravním prostředkem, od voru po letadlo. A pokud pochází z některých oblastí, bude izolován po dobu patnácti dnů. Stejně jako to dělají ostatní země.“

Výzkumnice Vittoria Colizzaová mezitím uvedla, že ona a další vědci jsou velmi znepokojeni rozšířením koronaviru v Africe, přičemž poznamenala, že země jako Nigérie, Súdán nebo Angola mohou zažít rychlé šíření viru, jelikož mají omezenou lékařskou infrastrukturu, která by to mohla zastavit.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*