Navzdory četným migračním krizím nebude EU financovat hraniční ploty

Navzdory četným migračním krizím nebude EU financovat hraniční ploty

Evropská unie nebude v boji proti migraci financovat ploty z ostnatého drátu a stavbu zdí, prohlásila v Bruselu na závěrečné tiskové konferenci dvoudenního summitu EU předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

„Evropská unie také poskytuje finanční podporu pro boj proti migraci, ale tyto zdroje nelze použít na oplocení nebo zdi,“ prohlásila Ursula von der Leyenová v Bruselu.

„Jak víte, máme prostředky na správu hranic. Ty lze rovněž využít k financování zaměstnanců, vybavení a infrastruktury. Diskutovalo se o takzvané fyzické infrastruktuře, kde jsem dala velmi jasně najevo, že mezi výborem a Evropským parlamentem existuje stará hraniční čára, která se týká nefinancování ostnatého drátu a zdí,“ dodala.Žádná opatření v debatě o právním státu

Ursula von der Leyenová rovněž hovořila o takzvaném mechanismu právního státu, který by pozastavil platby EU pro Maďarsko a Polsko kvůli stížnostem na právní stát.

„Evropský soudní dvůr musí na žádost Maďarska a Polska rozhodnout, že tento systém podmínek je právně vhodný. Podíváme se na výsledek rozsudku a zapracujeme ho do našich pokynů,“ řekla německá politička a dodala, že „žádný případ nebude ztracen, protože dotčené případy byly zaznamenány od ledna. Dokud však soud nerozhodne, nebudou přijata žádná opatření, ale oznamovací lhůta může začít běžet, tj. dotčeným vládám lze zasílat dopisy.“

V žalobě u Evropského soudního dvora se Maďarsko a Polsko domáhají určení, že mechanismus byl zřízen nezákonně.

Rozhodnutí se však očekává až příští rok.

Pokud tento mechanismus vstoupí v platnost, Maďarsko a Polsko mohou přijít o miliardy eur.

Diskuse o cenách energií a právním státu budou pokračovat i v prosinci, zatímco běloruskému režimu hrozí další sankce, které mají rozdmýchat umělou uprchlickou krizi.

„Lukašenko se postará o to, aby EU mohla rozhodovat a jednat,“ uvedla von der Leyenová.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Navzdory četným migračním krizím nebude EU financovat hraniční ploty

  • Kdyby nedostávali migranti tučné sociální dávky, bydlení zdarma apod. nešli by do Evropy. Nebyly by nutné ani ploty. Pokud někdo nelegálně překročí hranice, měl by být zadržen a následně odeslán zpět, odkud přišel. Pokud není možné je odeslat zpět, měly by se pro ně zřizovat pracovní tábory, ve kterých by si na základní životní potřeby museli vydělat.
    Pak by raději zůstali doma a v Evropě by nestoupala kriminalita.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*