Návštěva jedné z norských problémových oblastí, kde jsou Norové již menšinou

Návštěva jedné z norských problémových oblastí, kde jsou Norové již menšinou

Peter Imanuelsen vyšetřoval, zda v Norsku existují no-go zóny. Proto odcestoval do hlavního města Osla a navštívil problémovou oblast nazvanou Grønland. Podívejte se na jeho zajímavý dokument nebo si přečtěte jeho příběh.

Jak mnoho lidí ví, situace v některých švédských předměstích se stále zhoršuje a mnoho lidí je označují na no-go zóny.

Sousední Norsko nemá tyto problémy ve stejném měřítku, ale některé oblasti ve východní části hlavního města získaly reputaci stále více připomínající švédské podmínky.

Tak jsem se rozhodl, že tam sám vyrazím, abych se na místě podíval, jak to opravdu vypadá.

Jakmile jsem vstoupil do oblasti Grønland ve východním Oslu, měl jsem pocit neklidu. Všiml jsem si upřených pohledů na má záda a rychle jsem si uvědomil, že jsou v oblasti pozorovatelé gangů.Pokračoval jsem v natáčení, ale vždycky jsem si hlídal záda. Cítil jsem ve vzduchu napětí a nebyl jsem si jistý, jestli nebudu přepaden.

Východní část Osla, kde se nachází Grønland, je známá jako nejvíce problémové území v celém Norsku. Organizace pro lidská práva informovala o interní zprávě napsané zkušenými policisty, kteří pravidelně hlídali ulice Grønland a jedná se o děsivé skutečnosti.

Policisté mimo jiné píší, že se policie dostává do střetů a křičí na ni v arabštině. Často se před nimi objevují skupiny lidí se zaťatými pěstmi, kteří křičí Alláhu Akbar a poslouchají připomínky, že „policie zde nemá žádnou moc, my vládneme v této oblasti“ a dokonce i hrozby stětí a znásilnění členů rodin policie.

Policejní důstojník dále tvrdí, že v Grønlandu mají problémy zejména ženy. Mnozí odmítají uznávat ženské policistky a sexuálně je obtěžují. Často se setkávají s připomínkami jako „drž hubu, když muž mluví, policejní děvko“ a další hrozby znásilnění.

Bylo zaznamenáno mnoho zpráv o ženských důstojnicích, které byly obklíčeny skupinami mladých mužů a pak obtěžovány a sexuálně napadány.

Dokonce i policejní psi nejsou osvobozeni od zneužívání. „náboženská morální policie“, která působí v Grønlandu, říká policistům, že psi jsou nečistí a neměli by být v jejich oblasti. Náboženská policie (Sharia Patrol) požaduje, aby skutečná policie se psy odešla!

Etničtí Norové jsou v této části Osla jasnou menšinou. Procházel jsem kolem několika mešit a jelikož byl pátek, byl čas na páteční modlitby. Lidé se začali přesouvat do budovy. Když jsem stál před jednou z mešit, slyšel jsem, jak se páteční modlitby ozývající z reprosoustavy.

Nebylo to vlastně islámské vyzývání k modlitbě, které jste slyšeli, byla to samotná vlastní modlitba, který vycházela z budovy. Modlí se nad reproduktory a nechávají okna a dveře otevřené, aby všichni v blízkém okolí mohli slyšet tuto náboženskou službu.

Šéf policie Hans Sverre Sjøvold připomíná, že problémy, které v těchto oblastech mají, jsou kvůli „novým občanům“ a domnívá se, že ve velkých městech by nemělo bydlet příliš mnoho těchto lidí.

Hodně problémů s kriminalitou, které vidíme v Grønlandu, způsobují kriminální gangy. Dnes je jich v Oslo více než 100 a situace začíná připomínat Švédsko.

Z toho, co jsem zažil, Grønland je velmi problémová oblast, ale zatím to není no-go zóna, jako v některých částech Švédska.

Abychom to shrnuli, situace v Norsku není tak špatná jako ve Švédsku, ale zjevně není dobrá a je to negativní vývoj v posledních letech. Pokud Norsko nedostane situaci pod kontrolu, myslím, že v příštích 10-15 letech budou v Norsku stejné podmínky jako ve Švédsku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*