Návrh zákona o prokazování původu majetku může z finanční správy udělat skutečného a nepotrestatelného loupežníka

Návrh zákona o prokazování původu majetku může z finanční správy udělat skutečného a nepotrestatelného loupežníka

Vláda ČR projednala a poslancům předložila návrh zákona o prokazování původu majetku. Svobodní se domnívají, že navrhovaný zákon narušuje základní ústavní principy a jeho případné schválení by finanční správě dalo prostor pro libovůli a zneužití proti občanům. Navrhovaný zákon navíc nese možnost retroaktivního působení, což Svobodní považují za nepřípustné.

O závažnosti a rozpornosti návrhu svědčí i velké množství námitek a připomínek některých ministerstev a dále zejména Hospodářské komory ČR, Nejvyššího správního soudu či Komory daňových poradců ČR (připomínky byly vládou odmítnuty šmahem s poukazem na závazek z koaliční smlouvy). Je s podivem, že k návrhu zřejmě neměla žádnou připomínku Kancelář veřejného ochránce práv.


Svobodní vyzývají poslankyně a poslance, aby hlasovali proti tomuto návrhu.

Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach k tomu uvádí: „Daňový poplatník bude absolutně vydán napospas finančnímu úřadu, který bude moci v podstatě libovolně vyměřit dodatečnou daň. Může se to snadno obrátit proti obyčejným lidem, které tak stát může jednoduše připravit o majetek.“

Přílohy:

Návrh vlády:
https://apps.odok.cz/kpl-detail?pid=KORN9QRLT4WV

Odmítnuté námitky:

https://apps.odok.cz/attachment/-/down/KORN9T9N6XBA

Předchozí stanovisko Svobodných k tomuto zákonu:

https://web.svobodni.cz/clanky/svobodni-k-navrhu-zakona-o-prokazovani-majet…

Republikové předsednictvo Svobodných

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Návrh zákona o prokazování původu majetku může z finanční správy udělat skutečného a nepotrestatelného loupežníka

  • Demokracie je minulostí. Finanční úřady chápe Babiš jako svůj nástroj na likvidaci každého, kdo je mu nepohodlný. Patří to k upevňování totalitní moci. Pokud se voliči neprobudí, nebude cesty zpět. Nejde jen o ty, kteří mají velký majetek. Přes FÚ dokáže Babiš zlikvidovat kohokoliv. Evidence tržeb je jen kšeft, který někomu přinese nemalé zisky za prodej zařízení a SW. Pokud se stát snaží řídit každý náš krok a manipulovat svobodné lidi, je čas na rychlou změnu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*