NATO se nezastaví

NATO se nezastaví

NATO se chytá na červencovém summitu ve Varšavě dohodnout zvýšení své přítomnosti ve střední a východní Evropě.

V Polsku, pobaltských státech, Bulharsku a Rumunsku má být rozmístěno v každém z nich až tisíc vojáků NATO. Ministr Stropnický se svým americkým protějškem Ashtonem Carterem předběžně projednával zvyšování českého vojenského rozpočtu a prý i účast v misích proti IS.

Ze strany NATO se jedná o permanentní vměšování se do vnitřních záležitostí států, i když si dovedu představit, že některé státy sousedící s Ruskem o posílení svých hranic usilují (http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/nato-chce-opet-posilit-ve-stredni-a-vychodni-evrope-1269857 )

Na scéně je snaha o absolutní militarizaci společnosti. Každý ať je ozbrojen, každý ať je na někoho nasrán a tudíž ochoten ho zničit, prostředky ze státních rozpočtů patří armádám a hlavně, ať ty armády vyzbrojují, nechají se namotivovat k zásahům a nakupují do nekonečna od západních korporací zbraně.

Co má naše armáda společného s Islámským státem? Kdo nás chce namáčet do konfliktu, jehož prvopříčinou je vyzbrojování a výcvik všech opozičních hnutí v Sýrii, včetně IS, americkými zbraněmi a americkými isnstrukcemi? Kdo je tam ten špatný a kdo je ten dobrý? Ten, na koho ukáže Američan? Američan ale ukáže na toho, který se mu jakože podřídí – toto má pro Američana zajišťovat česká armáda?

Daleko více, než uprchlické krize, se obávám silového přetahování mezi Ruskem a NATO a když čtu, že ten republikánský kandidát a zároveň pitomec Trump vybízí Ameriku ke spolupráci s Ruskem, jsem ochotna mu v této věci fandit.

Při pohledu z vesmíru na naši planetu zjistíme, že už je celý svět v plamenech rozpoutaných honbou zbrojařských firem za ziskem. Zbývá dorazit Euroazii. Troufnou si nakonec i na Austrálii? Zajímalo by mě, jaké budou mít zbrojaři cíle poté, když Evropu dobudou? My přece NEMUSÍME BÝT VAZALY ANI RUSKA ANI AMERIKY, pokud se zbavíme té lokajské připosranosti a jasně se postavíme veškerému vymývání mozků jak z východu, tak ze západu.

 

 

Olga Pavlíková
Podobné články

Macron je služebník zla

Macron je služebník zla

Jestli je jím vědomě, nebo to ještě neví, nevím ani já. Každopádně, namísto aby se…

Komentář “NATO se nezastaví

  • USA to mají vyzkoušené. V Německu mají dostatek základen a vojáků, takže Německo poslouchá. Tam, kde nemají svá vojska, je poslušnost k USA horší. Okupace bez armády je nemožná, proto nacpou US Army všude tam, kde je problém s poslušností.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*