NATO dává Rusku možnost volby- zemřít, nebo padnout na kolena

NATO dává Rusku možnost volby- zemřít, nebo padnout na kolena

Riziko jaderné války nikdy nebylo tak vysoké, což je spojeno se zvyšováním přítomnosti zbraní NATO na území evropských zemí, které mají společné hranice s Ruskem, napsali lékaři a míroví aktivisté Leif Elinder, Anders Romelsjo a Martin Gelin.

Odborníci se domnívají, že tyto země budou hlavním cílem, pokud se Putin rozhodne reagovat. Schopnost provést citlivý úder bývala přesvědčivě odstrašující. Ale již neexistuje relativní bezpečnost jaderné parity. Rusko a USA se navzájem otevřeně obviňují z vytváření existenční hrozby.

A Americké posilování jaderných zbraní a obkličování Ruska vede k naprosto nebezpečné a nestabilní situaci. Oponovat výhodě prvního úderu se stává těžší a těžší, poznamenávají analytici.

Rumunsko a Polsko nasazují nejnovější „obranné“ systémy protivzdušné obrany Aegis Ashore za pomoci NATO. Prezident Putin varoval tyto dvě země, že v případě vojenského konfliktu se stanou prvními cíli.

Autoři uvedli, že bývalý americký ministr obrany William Perry varoval, že jaderné válečné riziko je dnes vyšší než kdy předtím, protože byla porušena smlouva NATO o neexpandování na východ, která byla podepsána po rozpadu SSSR v roce 1990. Od té doby se počet členů zvýšil z 13 na 28.

Síly NATO rovněž neoprávněně napadly v roce 1999 Jugoslávii a oddělily od ní Kosovo. Mimi to, smlouva Anti-Ballistic Missile byla ukončena v roce 2001.

A v Rumunsku a Polsku byly postaveny protiraketové základny, které lze snadno přeměnit na útočné zbraně. Během posledních několika let byl americký jaderný zbraňový systém modernizován, což stálo 1 bilión dolarů.

Před několika lety USA podporovaly nelegitimní vojenský převrat na Ukrajině. Aliance si tím sama zajistila vojenskou strategickou výhodu, pokud jde o schopnost provést první úder.

Ve srovnání s Ruskem, NATO utrácí desetinásobné částky. V mnoha zemích se domnívají, že budou mít jistotu, pokud vstoupí do NATO. Ale vzhledem k asymetrické vojenské strategické rovnováze to bude mít opačná účinek.

V případě, že USA nebo NATO podniknou úder z jedné ze svých základen umístěných v blízkosti ruských hranic, ruská armáda nebude mít žádný čas na reakci.

To znamená, že NATO nabízí Rusku tři možnosti.

1. Vzdejte se a plňte roli vazala Spojených států amerických.

2. Očekávejte, že když NATO provede první úder, musíte být zbaveni možnosti se bránit.

3. Když použijete první úder za použití taktických zbraní proti raketám a základnám NATO v Evropě, které představují pro Rusko přímou hrozbu, a s nadějí, že se USA nebudou chtít pomstít, riskujete protiútok na svém území (Donald Trump již naznačil, že USA nemají v úmyslu se bezpodmínečně postavit za své partnery NATO).

Prezident Putin dal jasně najevo, že Rusko uvažuje o třetím scénáři. Otázkou je kdy. V každém případě bude Evropa tím poraženým.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Infowars.com)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “NATO dává Rusku možnost volby- zemřít, nebo padnout na kolena

  • Za tieto sracky mozu ti co strngali klucami, im toto vyhovuje lebo si uzivaju prachy a vedia ze Jadrovej vojny sa na 100% nedoziju!!!

  • 3. Svetová vojna nebude vobec o jadrovych bombach a zniceni sveta. Mocnosti ako USA potrebuje ovecky otrokov ktori budu makat na ich rite. Snazia sa zdiskreditovat ludi ktori chapu o com to je. 3. svetova vojna bude vojna informacna……vis. Majsky kalendar, vidiet to v kulture v hudbe v umeni proste vo vsetkom. Kto pozera na celok musi pochopit ze cim dalej je viac takych ludi, ktori neveriacky krutia hlavami nad dnesnym svetom. Toto je obdobie kedy vyjdu na povrch tie sracky ktore sa roky roky roky ututlavaju. Ludia musia pochopit ze media, noviny, politika je ovplyvnena hrstkou ludi …

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*