NATO bylo vytvořeno v první řadě pro agresi

NATO bylo vytvořeno v první řadě pro agresi

Zprávy o novém posilování vojsk NATO v blízkosti ruských hranic ukazují „agresivní charakter organizace,“ uvedl Kreml, který komentoval nedávné oznámení o přípravách k odražení údajné ruské hrozby.   

Západní vojenská aliance byla založena „ne pro budování míru, ale přesně pro agresivní akce,“ uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Navzdory tomu, že bloky, které byly opozicí NATO již neexistují, není možní změnit „agresivní povahu aliance“ kvůli jejím ideologickým a politickým základům.

Deník Times v pondělí zveřejnil zprávu o tom, že „stovky tisíc vojáků NATO budou postaveny do vyššího stavu pohotovosti uprostřed rostoucího napětí s Ruskem.“ Podle britského deníku- který cituje generálního tajemníka aliance Jense Stoltenberga a britského odchozího stálého zástupce bloku, Adama Thomsona- NATO si klade za cíl do značné míry urychlit dobu pro nasazení svých jednotek.

NATO si údajně klade za cíl mít až 300.000 vojenského personálu ze zemí napříč aliance v pohotovosti poté, co zkrátí svůj čas odezvy asi na dva měsíce, ve srovnané se stávajícími 180 dny.

„Reagujeme největším posílením naší kolektivní obrany od konce studené války,“ řekl Stoltenberg deníku Times. Blok prověřuje, jak více než jeho 3 milióny personálu „může být připraveno v kratší době,“ uvedl Stoltenberg a dodal, že ministři obrany NATO již diskutovali o této otázce.

Poté, co obvinil Moskvu z „asertivního chování“, šéf NATO uvedl, že Rusko zvýšilo své výdaje na obranu a „vyvíjí nové vojenské schopnosti.“

„S ohledem na svou národní bezpečnost, Rusko působí v rámci svých státních hranic, a nepochybně nikoho nikterak neohrožuje,“ uvedl Peskov, který komentoval prohlášení Stoltenberga. Způsob, jakým vojenský blok reaguje, „opět ukazuje agresivní povahu organizace,“ dodal Peskov.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*