Naši daňoví poplatníci zaplatí ukrajinské výtržníky

Naši daňoví poplatníci zaplatí ukrajinské výtržníky

Pražská radnice daruje půl milionu korun na pomoc demonstrantům zraněným při střetech v ukrajinských městech. Věnuje je prostřednictvím organizace Člověk v tísni.

Vedení Prahy se odmítlo podílet na státní návštěvě ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Řekl to primátor Tomáš Hudeček.zdroj

Protestní akce na Ukrajině koordinují USA a EU. Za posledními událostmi na Ukrajině stojí zkoordinované úsilí USA a EU, míní šéfredaktor britského časopisu Politics First Marcus Papadopoulos.

„Na Ukrajině pozorujeme zkoordinované úsilí USA a EU s cílem svržení demokraticky zvoleného prezidenta Viktora Janukovyče,“ řekl a zvlášť zdůraznil, že jde o jeho osobní mínění.

jaromir petrik

„Suverenita Ukrajiny jako nezávislého státu byla zavržena a pošlapána úředníky EU spolu s americkými, německými a polskými politiky, jako je senátor John McCain, kteří navštěvovali Kyjev a inspirovali protesty opozice,“ řekl britský politolog.

Dva lidé, kteří při nepokojích v Kyjevě zemřeli, podle předběžných údajů podlehli střelným zraněním způsobených při střelbě z loveckých zbraní s hladkou hlavní a podomácku vyrobenými náboji.

Prohlásil to odstupující ukrajinský premiér Nikolaj Azarov.

Dodal, že podobné zbraně nemají ukrajinské bezpečnostní orgány vůbec ve výzbroji. Azarov navrhl vytvoření dvoustranné komise, která se bude všestranným vyšetřováním tohoto zločinu zabývat.

29. ledna komentátor listu Guardian Seumas Milne komentoval postoj NATO vůči událostem na Ukrajině následovně: „Jakékoli pochybnosti o tom, že úsilí EU „ucházet se“ o Ukrajinu je těsně spojeno se západní vojenskou strategií, rozptýlil generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen, který prohlásil, že ta smlouva, která nebyla s Ukrajinou podepsána, by se stala podnětem pro euroatlantickou bezpečnost“.

Smlouva EU s Ukrajinou je teď životně důležitá i pro NATO. Poslední války na Východě byly neúspěšné, nepopulární a značně nákladné. Jejich ukončení posílilo tendenci k omezování obranných rozpočtů v řadě evropských zemí. Zatímco přítomnost NATO na Ukrajině bude z ekonomického hlediska oprávněná. V průběhu expanze na východ Evropy podmínky smluv s novými členy a partnery v obranné sféře tradičně zaručují finančním a ekonomickým strukturám EU obsazení nových trhů a získání nových zdrojů, vypuzení vnějších a potlačení místních konkurentů.

Zdroje zde: 1, 2

Je jasné, že EU a USA vyvíjejí všemi možnými i nemožnými prostředky úsilí ke svržení demokraticky zvoleného prezidenta i za cenu rozpoutání občanské války. A pokud občanská válka na Ukrajině skutečně propukne, tak chci vidět, jak se tzv. „demokratická“ opozice, tedy Kličkovci, Tymošenkovci či Banderovci potom budou mlátit mezi sebou v případě, že se země rozdělí na východní a západní Ukrajinu.

Pro tzv.„demokratický“ západ raději občanská válka na celé Ukrajině, než ruský vliv. Ostatně to vidíme v našich médiích, kdy vedení ČT1 či ČT24 nepřipustí jiný názor, než oprávněnost ukrajinských výtržníků ničit majetek a napadat policisty. Tedy činy, za které by v demokratickém Západě již dávno výtržníci byli tvrdě policií rozehnaní a voláni k zodpovědnosti.

ČT místo toho ukazuje rozhovory s výtržníky, kteří před velkými praky předvádějí jakým způsobem metají kameny na policisty. A tyto „svaté“ bojovníky budeme platit my, čeští daňoví poplatníci.

Organizace „Člověk v tísni“ místo skutečné podpory lidí v tísni pomáhá rozdmýchývat nepokoje v současné Ukrajině. Podotýkám, že za sebe již nezašlu ani korunu této organizaci, ani jí podobným.

Hudečkova drzost však nezná mezí.

Proč pražský primátor Hudeček nezaplatí léčení výtržníků ze svého, ale z peněz našich daňových poplatníků?

Nečekal jsem, kam až lidé Karla Schwarzenberga dokáží zajít.

Publikováno se svolením autora jaromirpetrik.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*