Náš radikální, Ústavu nerespektující prezident Miloš Zeman…

Náš radikální, Ústavu nerespektující prezident Miloš Zeman…

Rok 1967 byl naprosto skvělým rokem. Soudruzi, přesvědčení komunisté, namátkou třeba soudružka Šiklová (dáma má přednost), Dienstbier, Ruml, Vaculík a celá plejáda věrných, straně oddaných soudruhů, podporovaná mladým spisovatelem

…přemýšlela, jak zlidštit socialismus a z této, sice velmi atraktivní, leč v praxi provedené myšlenky udělat ideál celého lidství, kdy my, malé Československo budeme oním ideologickým předvojem nového univerzálního směru: demokratického socialismu.

Ovšem, jak se již říká ve starém dobrém, ale lehce přisprostlém vtipu, lid buduje socialismus a lidi na to se*ou. A přesně tak my, protože jsme v tom roce maturovali (příští týden na vzpomeneme v pivnici v ulici „Lenin je vJečný“).

Což je bratru 50 let a když k tomu přičteme ještě pár jar, jsme v roce 1963, kdy nás čekala první chmelová brigáda. A tam, samozřejmě, se začaly tvořit naše první, nikoli ústavní, ale hospodské zvyklosti.

Družili jsme se s děvčaty z „Resslovky“, tedy ekonomickou školou a ta družba probíhala velmi zdárně. Při jednom z prvních pobytů v hostinci v Kněževsi jsem se zaobíral nepopiratelnými přednostmi své blonďaté dívky, když v tom mi na rámě dopadla tvrdá ruka hospodského.

Zaplatit a ven, zněl jeho povel. A já mrkal, jako ta čerstvě vyoraná myška. Pivko bylo levné, takže to nebyl žádný problém, ale až venku jsem se dozvěděl důvod našeho vyhazovu. Jedna z dívek Resslovek se tam poblila do kouta hospody.

Zdá se, že to je bez hlubší souvislosti, ale opak je pravdou. V roce 1997, tedy 30 let poté, se Václavu Klausovi poblila celá vláda a on, k údivu všech zúčastněných, podal demisi jménem všech ministrů a vzbudil tím velký podiv.Názory tehdy byly takové, že každý z ministrů měl sám tu demisi podepsat. Ale, jakože se poblitá dívka v hospodě nestala „hospodskou zvyklostí“, tak i zde nebyl žádný důvod, aby se Klausovo protiústavní konání stalo „ústavní zvyklostí“.

Nelze přece z jednoho izolovaného činu učinit nezvratnou zvyklost, protože prezident musí vždy postupovat podle konkrétní situace a jestliže vláda B. Sobotky vůbec rozesraná nebyla, neměl prezident Zeman žádný důvod přijmout její, nepodepsanou, demisi.

Další z věcí, na které článek pana HorneraPrezident radikálů spílá zbabělcům naráží, jsou termíny. Kdyby byl prezident povinen podepsat každý premiérův návrh neprodleně, byl by úplně zbytečný.

Zajímavé je pozorovat, jaká hysterie panovala kolem odvolání klíčového ministra financí a jaká pohodička panuje nyní u ministryně školství. Hysterie, kterou B. Sobotka předváděl, byla unikátní.

Vztekle podupával nožkami a vřískal: „Okamžitě odvolejte ministra Babiše nebo nastane džihád“, což je, samozřejmě míněno jen v žertu. Ale, každý, i Sobotka ví, že prezident není automatický podepisovač a že tedy Ústavu neporušil ani náhodou.

Pan Horner prská, že prezident Zeman je prezidentem radikálů, kteří v naší zemi a v celé Evropě nechtějí muslimy. Tak to prostě je. S tím se nedá nic dělat, v některých státech už ale bohužel není cesta zpět a dějinné důsledky budou tragické.

Samozřejmě, že Miloš Zeman dělá předvolební agitaci. A není jediný důvod, proč by ji neměl dělat. Vždyť ta předvolební kampaň bude již za půl roku vrcholit. A pan Horner dobře cítí, že prezident Zeman mluví našemu obyvatelstvu z duše.

U muslimské imigrace totiž nejde ani tak o ty atentáty. To je pouze jen malá špička ledovce a škody na lidských životech jsou nejméně o řád menší, než u dopravních nehod. Jde daleko víc o to, že tato imigrace Evropě pomalu, ale jistě, vnucuje islámský styl života.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Náš radikální, Ústavu nerespektující prezident Miloš Zeman…

  • Především by měl kandidovat někdo, kdo je volitelný. Zatím je nejmenším zlem Zeman. Byl bych rád, kdyby kandidoval pan Kubera – ten by měl můj hlas.

  • Kdo trochu přemýšlí musí volit Zemana, protože vhodný kandidát z předvedeného panoptika není A je podivuhodné jak najednou Sobotka získal jakoby v sobě velkou odvahu ve svém vystupování. Proč asi ? Protože za sebou cítí velkou podporu EU a zřejmě také výborně placené místo v EU, kdyby náhodou při volbách dopadl jak sedláci u Chlumce. Člověk, který při interpelacích n i k d y neodpoví na nepříjemnou otázku konkrétně a přímo se vždy začne chvástat jak a co dobře udělal. Je to člověk, který si ten Chlumec zaslouží. A ten jeho dovoz nedovoz imigrantů to je teda něco také podlého.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*