Národní bezpečnostní služba věděla, že Sýrie nemíchá chemické zbraně a nevyužívá je na bojištích

Národní bezpečnostní služba věděla, že Sýrie nemíchá chemické zbraně a nevyužívá je na bojištích

syrie

Národní bezpečnostní agentura si byla plně vědoma, že Sýrie nemíchá, nepřemisťuje a nevyužívá chemické zbraně, z čehož je syrský prezident Bashar Asad obviněn Výborem OSN pro lidská práva.

WMR získal od věrohodných zdrojů ze Středního východu informaci, že syrská rozvědka věděla, že NSA a hybridní agentura, které operuje se CIA, Special Collection Service (SCS), několik let udržovaly sofistikovanou síť technicky pokročilých sensorů u každého místa s chemickými zbraněmi v Sýrii.

Sensory vytvořila jednotka NSA Tailored Access Operations (TAO) a o jakémkoliv přesunu nebo míšení chemikálií pro výrobu zbraní by zpravodajští analytici v Divizi signálových informací věděli.

CIA pro umístění sensorů poblíž míst s chemickými zbraněmi využila opraváře. Často byli převlečeni za údržbáře semaforů nebo pouličních lamp nebo stavitele. Syrská rozvědka o operaci věděla, ale na Asadovy příkazy ji musela nechat pokračovat, aby Západ vždy věděl, že Sýrie při prvním útoku nepoužije chemické zbraně.

WMR byl také informován, že podobní sensory byly nainstalovány okolo spousty íránských jaderných zařízení.

Využití chemických zbraní v Sýrii bylo provedeno salafistickými jednotkami financovanými Saúdy, které doufaly, že USA a NATO přilákají k útoku na Asada. Chemické útoky pod falešnou vlajkou syrskými partyzány byly provedeny pomocí zbraní od Al-Kájdy v Iráku a byly nápadem saúdského Prince Bandara, šéfa saúdské rozvědky.

Prezident Obama zvolil diplomatické řešení, USA a Rusko nakonec souhlasily, že Asad předá své chemické zbraně Západu na zničení. Destrukce se provádí na palubě lodi Amerického Námořnictva.

Sensory podobné těm u íránských jaderných zařízení byly také umístěny na podezřívaném syrském jaderném zařízení v Deir el-Zour, které bylo zničeno během izraelského leteckého útoku s pomocí USA a Turecka v roce 2007. Zprávy ze sensorů NSA/SCS ukázaly, že místo nemá žádné jaderné schopnosti nebo potenciál pro výrobu takových zbraní. O informaci věděla i Bushova administrace, která i tak izraelskou operaci ORCHARD podpořila.

Asad nikdy nedal příkaz pro jaderný zbraňový program v Sýrii. Očividně nevěřil technickým schopnostem jeho vědců a vojenského personálu a bál se, že jakýkoliv vývoj jaderného reaktoru a držení vysoce obohaceného uranu nebo plutonia může vyústit v katastrofickou nehodu, která by pohltila celou Sýrii. A tak jakýkoliv vývoj jaderných zbraní zatrhl.

zdroj : waynemadsenreport  vyšlo na : wertyzreport.com

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*