Nařknout prezidenta ČR z velezrady v případu novičok je nehoráznou obludností!

Nařknout prezidenta ČR z velezrady v případu novičok je nehoráznou obludností!

Vyjádření některých politiků z takzvaného Demokratického bloku na adresu prezidenta Miloše Zemana s tím, že se dopustil velezrady, když dle svých zákonných pravomocí pověřil BIS pátráním po novičoku v ČR, jsou nehoráznou obludností.

Poslanec Jan Farský (STAN) napsal na Twitteru: „Zeman pověřil BIS pátráním po novičoku. Aktivně se tak zapojil do šíření ruských dezinformací. Ohrožuje tak bezpečnost České republiky.“ Následně ještě pro Radiožurnál doplnil, že hnutí Starostové a nezávislí zváží podání ústavní žaloby pro velezdradu na prezidenta Miloše Zemana, a to kvůli jeho postoji v kauze Skripal a údajnému výskytu látky novičok na území Česka.

Tyto výroky zazněly v souvislostí otrávením dvojitého agenta Sergeje Skripala v Británii. Postoj k útoku na bývalého agenta Sergeje Skripala, kvůli němuž byli z Velké Británie vyhoštěni ruští diplomaté, rozdělil i premiéra v demisi Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana. Zatímco Babiš se rozhodl přidat k několika evropským státům a vypověděl tři ruské diplomaty z Česka. Prezident Zeman je v hodnocení kauzy zdrženlivější a zcela správně a profesionálně k této kauze přistupuje. Navrhuje, ať Británie nabídne konkrétní důkazy a na základě jejich vyhodnocení by zvolil další postup. S tímto jeho tvrzením zcela souhlasí naše hnutí SPD. Z tohoto důvodu prezident požádal BIS (má právo úkolovat BIS), aby byly prověřeny signály na základě článku v Lidových novinách ze dne 23. března k této kauze.Následně se k výrokům předsedy poslaneckého klubu STAN Farského přidali i další politici jako např. Gazdík (STAN), ten dokonce napsal, že se prezident pohybuje na hranici vlastizrady, Pospíšil (TOP 09), Němcová (ODS) a poukazují na to, že se prezident Zeman velezrady dopustil.

Na výroky těchto politiků trefně reagoval prezident Zeman v televizním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov a přirovnal tato tvrzení s odkazem na americký film (1959), „Myš, která řve“.

Odborné upřesnění na tyto výroky, směřující proti panu prezidentovi: Osobní působnost se vztahuje na výjimky z působnosti trestního zákona, které jsou odůvodněné osobním postavením pachatele. Mezi osoby vyňaté z působnosti trestního zákona patří i funkce prezidenta republiky (čl. 65 Ústavy), kterého nelze trestně stíhat. Trestní stíhání pro trestné činy spáchané prezidentem republiky po dobu výkonu jeho funkce je navždy vyloučeno. Může být postižen jen tzv. delikt velezrady (odpovědnost ústavněprávní), projednává se před Ústavním soudem na základě obžaloby Senátu (delikt velezrady je vymezen zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu České republiky, zde se upravuje i způsob řízení). Nejedná se o trestný čin, tzv. sankce je mimo systém trestů obsažený v trestním zákoníku.

Co dodat na závěr? Název příspěvku hovoří za vše.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nařknout prezidenta ČR z velezrady v případu novičok je nehoráznou obludností!

  • Vždy ten, kdo mluví pravdu a nese kůži na trh to má těžké. Pan prezident je pod neustálými napadáními jeho oponentů, kteří používají argumentů primitivních lhářů. Když bude nadávat a zesměšňovat učitele nebo ředitele student pravděpodobně bude vyloučen ze školy nebo mu bude uložen nějaký trest. . Protože se tento žák musí naučit slušnosti. Stačí vzpomenout na 17. listopad, kdy pan prezident byl na podiu s vysokými představiteli jiných států a byla proti němu zorganizována házečka vajec. O červených kartách, které byli dodány bratry z USA ani nemluvím. Myslím, že se to dá přirovnat k jednání primitivních národů, které zde v současné době jsou vítány. Politický blok, který se jakoby zázrakem v posledních minutách voleb přehoupl přes hranici volitelnosti nemá nic jiného na práci než spřádat intriky proti prezidentovi a Okamurovi. Neštítí se ani použití 12letých bojovníků , kteří se ulili protiprávně ze školy, ale chytří jsou jak celá TOP 09 a spol. Zatím ještě snad platí zákon, že školy mají být apolitické, ale blok potřeboval statisty tak každé dítě dobré. Vážím si pana prezidenta v jeho nelehkém boji s blbostí lidstva a současně si vážím pana Okamury, který je na tom podobně. Jeden má nálepku pro ruský druhý fašista. Bože jak jsou naši někteří politici hloupí, natvrdlí a jejich počínání poškozuje celou naší zem. A přece se furt drží u koryta. a nic kladného pro naší zem ještě neučinili jenom se zabývají bojem proti těm, kteří mají jiný názor. Oni názor nemají a tak bojují všemi způsoby a ničeho se neštítí. Hysterie je u nich vítaným bojovným prostředkem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*