Náhorní Karabach je jen vydíráním Merkelové Putina za Bělorusko

Náhorní Karabach je jen vydíráním Merkelové Putina za Bělorusko

Nic, co se týká Ruska, EU, USA, Turecka se neděje nahodile.

A po fiasku puče v Bělorusku, kdy Putin neustoupil tlakům Merkelové, Macrona a Babiše (v tom posledním jménu jsem zažertoval) nenechal Lukašenka padnout. I proto byl okamžitě „otráven“ pro Rusy bezvýznamný, s minimálním politickým dosahem a nyní bych řekl ještě více nenáviděný než dříve Alexej Navalnyj.

Historka s otravou Novičokem na příkaz Putina byla od počátku směšná, ale pro Západ typická. Každý ví, že kdyby Putin chtěl tohoto ničtožného človíčka zlikvidovat jedem zvaný Novičok, tak by nežil během jedné minuty a spolu s ním i všichni ti, kdož s ním přišli do kontaktu. Že s ním putovala jeho souputnice, která rovněž namísto manželky byla v přistavené sanitce na odvoz do nemocnice Charité a vezla „otrávené“ lahve s vodou, které předala příslušným orgánům německé policie…A která, už únavné, vyslechnuta nebyla a nikdy vyslechnuta nebudeNe, fakt to nebudu vysvětlovat. Tak jako irácké zbraně hromadného ničení byly vymyšlené, aby mohla být zahájená irácká válka, tak i „otrava Navalného“, aby Západ odclonil svou prohranou běloruskou partii je jasná.

Na příštím summitu hlav států a premiérů EU bude jistě Rusko odsouzeno a budou přidány další sankce. Samozřejmě trapnou úlohu opět sehraje náš premiér, který bude souhlasit. Jen doufám, že nebude vystupovat moc nadšeně. To by mě fakt moc na….

Ale protože ani otrava Navalného v podstatě nic nezměnila na postavení Ruska v běloruské záležitosti a běloruský puč se zjevně nevydaří, dnes evropsky nejvíce nebezpečný tandem Merkelová – Erdogan zafungoval a Erdogan po Libyi i Sýrii dostal zelenou ukázat zuby po třiceti letech ještě více blíže k Rusku.

A tak vlastně z ničeho nic, opakuji z ničeho nic, opravuji z důvodu ukázat Rusku, že za Bělorusko, které nezopakuje barevku na Ukrajině, vypukl vojenský střet mezi Ázerbájdžánem a Arménií, kdy Turecko zpočátku zcela kategoricky, dnes již mírněji vyslovuje vojenskou i politickou podporu Ázerbájdžánu. Kdy, než dnes?

Nejde totiž jen o podporu Merkelové ve prospěch prakticky všech aktivit Turecka v poslední době. Proč by si Německo mělo pálit prsty, když Erdogan v zájmu znovuvybudování osmanské říše je ideálním partnerem. A jeho zájmy, alespoň křesťanku Merkelovou nepálí, protože pálit nesmí. 3,5 miliónů Turků na vlastním území, navíc zpravidla se dvojím občanstvím a volícím z valné míry Erdogana, který to Západu umí natřít se pro Merkelovou počítá. A do konce jejího působení se počítají již jen měsíce. A Němci jí tak milují. Bude to skvělý odchod….

A mezi námi: Erdogan je tvrdý nepřítel, ale ještě tvrdší přítel.

Ale situace v Náhorním Karabachu je ovšem zároveň zásadně politickou rusofóbií. Nejen tou pangermánskou, ale i regionální.

Pašinjan zvítězil v takové polobarevné revoluci pro svůj odpor vůči Rusku. Ne tvrdý, ovšem znatelný. Spolupráci s Evropskou unií chtěl silně v každém případě… Takže protestoval proti arménsko – ruským vojenským závazkům a i když si pánové Putin a Pašinjan volají poměrně často, Pašinjan si odmítá přiznat, že bez Ruska je prostě ztracen. A odmítá požádat Rusko o pomoc…

Když odmítá, tak odmítá. Ať tedy obyvatelé Náhorního Karabachu krvácejí.

No a Putin nemá nejmenší důvod, kvůli takovému politicky vrtkavému spojenci nechávat obětovat životy svých vojáků.

Kdybych byl někým jó hodně významným, tak bych vzkázal arménskému premiérovi následující: Bojíte se EU a Merkelové, abyste se nespojili s Ruskem? Tak vykrvácejte.

Neslyšíte „это ваше дело“?. (Jakýsi Brežněv)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*